ارتقا Bitcoin Taproot: معنی آن چیست


اولین ارتقا بیت کوین طی چهار سال اخیر توسط معدنچیان در سراسر جهان تأیید شده است. این یک لحظه اتفاق نظر بین ذینفعان نادر است و کارشناسان رمزنگاری به CNBC می گویند که این یک معامله بسیار مهم برای محبوب ترین ارز رمزنگاری شده در جهان است.

این بروزرسانی Taproot نام دارد و قرار است از ماه نوامبر اعمال شود. وقتی این اتفاق می افتد ، به معنای محرمانه بودن و کارایی بیشتر معاملات است – و از همه مهمتر ، این امکان پتانسیل قراردادهای هوشمند را باز می کند ، یکی از ویژگی های اصلی فناوری بلاکچین آن است که واسطه ها را از پیچیده ترین معاملات نیز حذف می کند.

آلیس کیلین ، بنیانگذار و شریک مدیر شرکت سرمایه گذاری متمرکز بر بیت کوین Stillmark ، گفت: “Taproot از این جهت مهم است که فرصتهای گسترده ای را برای کارآفرینانی که به گسترش سودمندی بیت کوین علاقه مند هستند ، ایجاد می کند.”

برخلاف ارتقا بیت کوین در سال 2017 – که به دلیل شکاف ایدئولوژیک بحث برانگیزی که طرفداران را از هم جدا می کند ، “آخرین جنگ داخلی” نامیده می شود – تاپروت تقریباً پشتیبانی جهانی دارد ، تا حدی به دلیل اینکه این تغییرات پیشرفتهای بیشتری در کد است.

چه چیزی تغییر می کند

تبدیل بیت کوین شامل امضاهای دیجیتالی است ، که می توانید آن را به عنوان یک اثر انگشت تصور کنید که شخص در هر معامله ای که انجام می دهد ، می گذارد.

در حال حاضر ، ارز رمزنگاری شده از چیزی به نام “الگوریتم امضای دیجیتال منحنی بیضوی” استفاده می کند که توسط کلید خصوصی ایجاد می شود که کیف پول بیت کوین را کنترل می کند و اطمینان می دهد که بیت کوین فقط توسط صاحب قانونی خرج می شود. طبق گفته Alejandro De La Torre ، معاون رئیس استخر مرکزی Poolin مستقر در هنگ کنگ ، Taproot به سراغ امضای Schnorr می رود ، که اساساً معاملات با بسیاری از امضاها را ناخوانا می کند.

اطلاعات بیشتر در مورد ارزهای رمزپایه را از CNBC Pro بخوانید

در عمل ، این به معنای حفظ حریم خصوصی بیشتر است زیرا کلیدهای شما آنقدر در معرض زنجیر قرار نمی گیرند. براندون آرواناگی ، مهندس سابق امنیت رمزنگاری جوزا ، گفت: “شما می توانید به نوعی پنهان کنید که از کسی کمی بهتر هستید ، که خوب است.”

این امر منجر به گمنامی بیشتر برای آدرس بیت کوین فردی شما در بلاکچین عمومی نمی شود ، اما باعث می شود که معاملات ساده با معاملات پیچیده تر و حاوی چندین امضا غیرقابل تشخیص باشد.

این امضاهای ساختگی همچنین بازیکنی برای تغییر قراردادهای هوشمند است که قراردادهایی خود اجرا هستند که در بلاکچین زندگی می کنند. از قراردادهای هوشمند می توان تقریباً برای هر نوع معامله ای استفاده کرد ، از پرداخت اجاره بهای هر ماه تا ثبت نام وسیله نقلیه.

Taproot قراردادهای هوشمند را از نظر فضایی که در بلاکچین اشغال می کنند ، ارزان تر و کوچکتر می کند. کیلین می گوید این قابلیت و کارایی بهبود یافته “دارای پتانسیل گیج کننده ذهن” است.

در حال حاضر ، قراردادهای هوشمند می توانند در هر دو لایه پروتکل اصلی بیت کوین و شبکه لایتنینگ ایجاد شوند ، یک بستر پرداخت ساخته شده بر روی بیت کوین که امکان معاملات فوری را فراهم می کند. قراردادهای هوشمندی که در شبکه رعد و برق اجرا می شوند معمولاً به معاملات سریعتر و ارزان تری منجر می شوند.

کیلین توضیح داد: “معاملات رعد و برق می تواند کسری از یک پنی باشد … در حالی که معامله بیت کوین در لایه پروتکل پایه بسیار گرانتر از آن است”.

توسعه دهندگان در حال حاضر به روزرسانی Lightning را آغاز کرده اند ، در انتظار ارتقا که قراردادهای بسیار خاصی را امکان پذیر می کند.

فرد تایل ، مدیر عامل متخصص استخراج ارزهای رمزنگاری شده Marathon Digital Holdings ، گفت: “مهمترین چیز برای Taproot … قراردادهای هوشمند است.” “این در حال حاضر عامل اصلی نوآوری در شبکه ethereum است. در واقع قراردادهای هوشمند به شما امکان می دهد که در زنجیره بلوک واقعاً برنامه ها و مشاغل ایجاد کنید.

همانطور که توسعه دهندگان بیشتری قراردادهای هوشمندی را در بلاکچین بیت کوین ایجاد می کنند ، این امکان نیز وجود دارد که بیت کوین به یک بازیکن بزرگ در دنیای DeFi یا تأمین مالی غیرمتمرکز تبدیل شود ، اصطلاحی که برای توصیف برنامه های مالی طراحی شده برای کاهش واسطه مورد استفاده قرار می گیرد.

امروزه ، اتریوم به عنوان زنجیره بلوکی برای انتخاب این برنامه ها ، “dapps” نیز شناخته می شود.

چرا صبر کنید

اگرچه جامعه بیت کوین با این نسخه به روز شده موافقت کرده است ، اما راه اندازی آن تا نوامبر انجام نخواهد شد. بسیاری از آزمایش های زودرس احتمال بروز اشتباهی را در هنگام ارتقا کاهش می دهند.

جیسون دین ، ​​اقتصاد کوانتومی گفت: “ارتقاgra امکان ورود اشکالی به سیستم را فراهم می کند که اعتبار کل سیستم ارز رمزنگاری شده را از بین می برد و به طور م effectivelyثری آن را از بین می برد -” خود زخمی “. تحلیلگر

دین می گوید به همین دلیل است که فرآیندهای بروزرسانی برای مدت زمان بسیار طولانی قبل از اجرا با دقت و آزمایش ، آزمایش مجدد و آزمایش مجدد انجام می شوند.

بسیاری همچنین مهاجرت فاجعه بار سال 2013 را به خاطر می آورند ، زمانی که این نسخه به روز شد و منجر به تقسیم موقت بیت کوین به نصف شد.

نیک کارتر ، بنیانگذار Castle Island Ventures ، به CNBC گفت: “شما نمی خواهید مشتریان یا ماینرهای مختلف در این پروتکل هماهنگ شوند. این اتفاقات فاجعه بار است.” “از آنجا که ما تکرار سال 2013 را نمی خواهیم ، این زمان های بسیار طولانی را داریم.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *