اورگراند قصد دارد بخشی از سهام خود را در واحد املاک و مستغلات بفروشد

اکتبر 4, 2021 دسته‌بندی نشده

[ad_1]

یک عکس هوایی که در 17 سپتامبر 2021 گرفته شده است ، یک مجتمع مسکونی توسط کارآفرین چینی اورگراند در هویانگ ، قسمت شرقی استان چین جیانگ سو را نشان می دهد.

استرینگر | خبرگزاری فرانسه | گتی ایماژ

Evergrande ، توسعه دهنده بدهی ، آماده فروش بخشی از سهام خود در واحد خدمات املاک است ، که دومین فروش دارایی در چند هفته اخیر است ، زیرا غول دارایی نقدینگی سعی در جمع آوری پول دارد.

معاملات سهام سهام اورگراند و املاک اورگراند صبح دوشنبه متوقف شد. اورگراند در بیانیه ای در بورس هنگ کنگ اعلام کرد که قبل از اعلام “معامله بزرگ” ، معاملات خود را متوقف کرده است.

Evergrande Property Services اعلام کرد که این اعلامیه “یک پیشنهاد کلی برای سهام شرکت” است.

توسعه دهنده چینی هاپسون همچنین معاملات سهام خود را متوقف کرد ، به دلیل اعلام آینده “معامله بزرگ” برای خرید سهام یک شرکت مستقر در هنگ کنگ ، بدون مشخص شدن. رسانه دولتی چینی گلوبال تایمز با استناد به گزارش رسانه های ناشناس گزارش داد که اورورنده حدود 51 درصد از دارایی های خود را به مبلغ بیش از 5 میلیارد دلار به هاپسون می فروشد.

هفته گذشته ، اورگراند گفت که 1.5 میلیارد دلار از سهام Shengjing Bank را به یک شرکت مدیریت دارایی دولتی می فروشد.

بدهی اورگراند به نگرانی سرمایه گذاران دامن زده است زیرا دو بار هشدار داده است که می تواند منجر به پیش فرض شود و بازارها را متزلزل کند. غول املاک همچنین پرداخت سود دو اوراق قرضه دریایی را در هفته های اخیر از دست داده است و سرمایه گذاران خارجی را در بن بست قرار داده است. تا کنون ، این شرکت در مورد این پرداخت ها سکوت کرده است.

Evergrande تحت فشار بیش از 300 میلیارد دلار بدهی ، در تلاش است تا سهام سایر دارایی ها را به دست آورد.

این واحد املاک را به تامین کنندگان و پیمانکاران می فروشد تا برخی از پرداخت های پرداخت نشده خود را جبران کند. بر اساس آخرین گزارش مالی اورگراند ، این بدهی های معوق تا 27 آگوست بالغ بر 25.17 میلیارد یوان (3.8 میلیارد دلار) بوده است.

در مورد چین از CNBC Pro بیشتر بخوانید

ویشنو واراتان ، رئیس اقتصاد و استراتژی بانک میزوهو ، گفت که “دفع هدفمند و جزئی دارایی ها برای انجام تعهدات یک محدوده بسیار کم است.”

وی به CNBC با اشاره به فعالیت شرکت های تولیدکننده پول نقد به جای تحت فشار قرار دادن انحلال ، به CNBC گفت: “س realال واقعی این است که آیا مکانیزم های تأمین مالی / جریان نقدی پایداری برای حفظ بخش املاک و مستغلات وجود خواهد داشت یا خیر.”

وراتان افزود: نکته گسترده تر این است که با وجود تعهداتی ، بازگرداندن اعتماد به نفس کلیدی است. در حالی که جهت کلی هنوز به طلبکارانی اشاره می کند که در حال ساخت خط زنبور هستند و خریداران خانه می ترسند.

Evergrande همچنین با مهلت دیگری روبرو است – اسکناس 260 میلیون دلاری که توسط Jumbo Fortune Enterprises منتشر شده و توسط Evergrande تضمین شده است ، قرار بود دوشنبه ارسال شود.

وراتان گفت ، عدم پرداخت یک پیش فرض است و بر یوان فشار وارد می کند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.