“اگر 200000 دلار یا کمتر درآمد دارید” ، از قانون هزینه 1٪ برای صرفه جویی در هزینه استفاده کنید – نحوه عملکرد آن


وقتی بیش از حد هزینه می کنید ، احساس شرم و پشیمانی می تواند شما را غرق کند – و حتی شما را از اهداف مالی باز دارد. از طرف دیگر ، اگر در چیزها یا تجربیاتی که برای شما شادی آورند هزینه نکنید ، می توانید احساس محرومیت کنید.

بنابراین چگونه تعادل مناسب را پیدا می کنید؟

به عنوان مشاور پول ، حسابدار و میزبان پادکست مالی پاپ کورنمن در مورد استراتژی های خلاقانه ای که مردم برای محدود کردن هزینه های خود استفاده می کنند ، می شنوم. یکی از موارد دلخواه گلن جیمز است که میزبان یکی از بهترین پادکست های مالی در استرالیا است پول هزاره من.

قانون هزینه 1 درصدی: خرید یا عدم خرید؟

جیمز در حین مکالمه در مورد نحوه خرج کردن پول برای چیزهایی که دوست داریم بدون شکستن ، جیمز از او درباره من گفت 1٪ قانون هزینه که بعد از رفتن با چند دوست به یک فروشگاه بزرگ اختراع کرد – و در نهایت خرید ساعت اپل به قیمت 1300 دلار.

جیمز كه خود را “یك خورنده اجباری” توصیف می كند ، گفت: “این مشكلی بود زیرا وقتی كه آن روز صبح از خواب بیدار شدم ، قصد خرید ساعتی با قیمت بیش از هزار دلار را نداشتم.

بنابراین بلافاصله تصمیم گرفت که “به راهی برای مدیریت” هزینه های خود احتیاج دارد.

قانون هزینه 1٪ جیمز (نباید با آن اشتباه گرفت قانون 1٪ برای املاک و مستغلات) روشن است: اگر می خواهید برای چیزی – غیرضروری – هزینه کنید که بیش از 1٪ درآمد ناخالص سالانه شما است ، باید قبل از خرید یک روز صبر کنید. در این مدت از خود بپرسید: آیا واقعاً به این نیاز دارم؟ آیا می توانم از پس آن بربیایم؟ آیا واقعاً از آن استفاده خواهم کرد؟ متاسفم

اگر بعد از استراحت شبانه خوب ، هنوز هم ایده خوبی به نظر می رسد ، پس بروید و خرید را انجام دهید.

فرض کنید حقوق ناخالص سالیانه شما 60 هزار دلار است و شما می خواهید فرشی با قیمت 600 دلار (1٪ از 60،000 دلار) بخرید. قبل از تصمیم گیری باید یک روز صبر کنید. حتی اگر فرشی که اکنون دارید فرسوده است ، ممکن است تصمیم بگیرید که مثلاً 600 دلار بیش از حد است و به راحتی می توانید با هزینه ارزان تری کنار بیایید.

این یک قانون خوب است “برای هر کسی که 200000 دلار یا کمتر درآمد دارد”

جیمز گفت: “اکنون قانون 1٪ فقط یک راهنما است – ساده است و واقعاً برای من مفید است.”

با این حال ، او بیشتر آن را “برای هر کسی که 200،000 دلار یا کمتر درآمد دارد” سالانه توصیه می کند. وی گفت: “اگر سالانه 2 میلیون دلار درآمد کسب کنید ، احتمالاً به درد شما نمی خورد”. “برای درآمد فوق العاده بالا ، 1٪ از حقوق سالانه آنها ممکن است حد بسیار زیادی تعیین کند.”

سپس دوباره ، 1٪ ممکن است برای افراد کم درآمد بیش از حد باشد. در این حالت ، جیمز پیشنهاد می کند یک حد پایین تر تعیین کند: “شما می توانید آن را به قانون 0.5٪ تغییر دهید. هر درصد که باشد ، باید براساس وضعیت مالی ، نیازها ، اهداف و اولویت های شما منطقی باشد.”

البته ، قوانین دیگری نیز در مورد هزینه های مختلف وجود دارد ، اما بسیاری از آنها محدودیت سختی را تعیین می کنند (که به شما نیز معروف است) مجاز نیست بیش از X دلار برای چیزی خرج کنید). نسخه جیمز بی نظیر است زیرا “بیشتر مانند یک ایست بازرسی ذهنی” عمل می کند ، یادآوری قبل از اقدام به فکر کردن ، تعیین مرزها و شناسایی نقاط محرک.

“ممکن است بخواهید در ذخیره کنید خرید خانه یا بازنشستگی پیش از موعد. جیمز گفت: “سود مالی شخصی اغلب از پیشخوان فروشگاه یا صفحه پرداخت آنلاین شروع می شود.” بنابراین ، اگر می توانید این هزینه ها را محدود کنید ، می توانید پس انداز کنید و سریعتر به اهداف خود برسید. “

قانون 1٪ برای همه نیست. فقط بخاطر داشته باشید که بهترین استراتژی های مدیریت پول ، راهکارهایی هستند که به سادگی بتوانند در سال های آینده به آنها پایبند باشند.

کریس براونینگ یک کارشناس مالی و خالق و میزبان پادکست برنده جایزه است مالی پاپ کورن. وی دارای مدرک لیسانس در امور مالی است و همچنین به عنوان یک تحلیلگر مالی متخصص در تجزیه و تحلیل درآمد کار می کند. او را در توییتر دنبال کنید PopcornFinance.

از دست نده:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *