ایالات متحده هنگام ظهور ملت از بیماری همه گیر جشن می گیرد


ساکنان هنگام تماشای مراسم رژه روز استقلال در 4 جولای 2021 در برایتون ، میشیگان ، با صندلی های آن طرف خیابان صف می کشند.

امیلی الکونین اخبار گتی ایماژ گتی ایماژ

آمریکایی ها چهارم ژوئیه را جشن می گیرند پس از آن که یک بیماری همه گیر ویروس کرونا باعث لغو اکثر حوادث سال گذشته شد ، امیدها را برای اینکه زندگی در مسیر ظاهری عادی است ، افزایش می دهد ، زیرا مرگ و میر Covid-19 نزدیک به پایین ترین سطح است.

کاخ سفید مردم را به تجمع و تماشای آتش بازی تشویق می کند تا “استقلال” کشور را از ویروس جشن بگیرند. با کاهش محدودیت ها و حمل و نقل هوایی در ابتدای تعطیلات آخر هفته برای مدت کوتاهی از سطح سال 2019 ، مشاغل و رستوران ها در سراسر کشور بازگشایی می شوند.

رئیس جمهور جو بایدن روز یکشنبه با یک هزار کارگر اصلی و خانواده نظامی در چمن جنوبی کاخ سفید میزبان مهمانی روز استقلال است و این اولین رویداد بزرگ رئیس جمهور است. وی درباره پیشرفت های ایالات متحده در برابر ویروس اظهار نظر کرد.

بایدن در طی سخنانی در چمن جنوبی کاخ سفید گفت: “امسال ، 4 ژوئیه یک روز جشن ویژه است زیرا ما از تاریکی یک سال همه گیری و انزوا ، یک سال درد ، ترس و دلخراش بیرون می آییم.”

بایدن گفت: “فقط به این فکر کنید که این ملت یک سال پیش کجا بود ، به جایی که یک سال پیش بودید فکر کنید و به اینکه ما تا کجا پیش رفته ایم فکر کنید.” “از خیابان های آرام گرفته تا رژه های شلوغ و پر از جمعیت که پرچم های آمریکا را به اهتزاز درآورند.”

بایدن من گفت: “از استادیوم ها و میادین خالی گرفته تا هواداران به صندلی هایشان ، دوباره سرگرم می شوند. از خانواده هایی که دستانشان را به پنجره می بندند ، تا پدربزرگ و مادربزرگ ها که یک بار دیگر نوه هایشان را در آغوش می گیرند. ما به جاده برگشتیم ، دوباره شما را می بینیم” .

جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده در کاخ سفید هنگام جشن روز استقلال در واشنگتن دی سی ، 4 ژوئیه 2021. صحبت می کند. REUTERS / Evelyn Hockstein

Evelyn Hawkstein روترها

اگرچه این کشور به دلیل ورود واکسن به پیشرفت قابل توجهی در برابر بیماری همه گیر دست یافته است ، چهارمین تعطیلات آخر هفته جولای فرا می رسد که مقامات بهداشتی ایالات متحده شیوع نسخه Covid Delta را مشاهده می کنند ، که در مقایسه با سایر سویه ها در اوایل بیماری همه گیر قابل انتقال است.

بر اساس تجزیه و تحلیل CNBC از داده های دانشگاه جان هاپکینز ، موارد ویروس کرونا بسیار کمتر از اوج ژانویه است ، زمانی که کشور بیش از 300000 مورد جدید را در یک روز مشاهده کرد.

با این حال ، در روزهای اخیر ، تعداد موارد افزایش یافته است و برخی از مقامات بهداشتی هشدار داده اند که ایالات متحده هنوز نباید اعلام کند پیروزی بر همه گیری را به دلیل نوع دلتا اعلام می کند ، که اکنون حدود یک چهارم عفونت ها را در بین افراد واکسینه نشده بیشتر تشکیل می دهد.

طبق یک تحلیل CNBC از داده های JHU ، از روز یکشنبه ، میانگین هفت روزه موارد جدید Covid روزانه در ایالات متحده 13196 بود که نسبت به هفته گذشته 11 درصد افزایش داشته است.

مرگ در ایالات متحده ماه ها به تأخیر افتاده است. طبق تجزیه و تحلیل CNBC ، میانگین هفت روزه مرگ و میرهای جدید Covid 225 نفر بوده است که 23 درصد کمتر از هفته قبل است.

بیش از 600000 نفر در ایالات متحده در این بیماری همه گیر جان خود را از دست داده اند.

کوید جف زینتس ، پادشاه کاخ سفید در روز 4 ژوئیه روز یکشنبه از حزب آینده دولت بایدن دفاع کرد و گفت که ایالات متحده “بسیاری برای جشن گرفتن” ، با استناد به دو از هر سه آمریکایی بزرگسال ، حداقل یک دوز واکسن دریافت می کند.

زینز در مصاحبه ای با ABC در این هفته گفت: “ما از آنچه فکر می کنم هرکسی در این مبارزه با بیماری همه گیر انتظار داشت ، بسیار جلوتر هستیم.”

در حقیقت ، دولت هدف خود را برای ایمن سازی کامل 160 میلیون آمریکایی و داشتن 70٪ بزرگسالان با حداقل یک شلیک تا 4 ژوئیه از دست داد. اما طبق اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ، تقریباً 156 میلیون آمریکایی قبلاً واکسینه شده اند و بیش از 182 میلیون نفر حداقل یک دوز دریافت کرده اند.

دکتر اسکات گوتلیب روز جمعه به CNBC گفت که بیشتر مردم باید در جمع شدن در آخر هفته روز استقلال احساس راحتی کنند ، با اشاره به میزان بالای واکسیناسیون و سطح پایین عفونت ویروسی در بسیاری از کشورها.

گوتلیب به Squawk Box گفت: “در کشور بسیار پایین است. شما باید بر اساس کجا قضاوت کنید.” “در برخی از مناطق کشور که افزایش شیوع را مشاهده می کنید … من فکر می کنم مردم باید بیشتر مراقب باشند.”

طبق CDC ، تقریباً 1000 شهرستان در ایالات متحده ، که عمدتا در جنوب شرقی و غرب میانه واقع شده اند ، کمتر از 30 درصد پوشش واکسیناسیون دارند. و در بعضی از شهرستانها ، سطح تغییرات دلتا تا 50٪ متفاوت است.

دکتر آنتونی فاوسی ، بهترین متخصص بیماری های عفونی کشور ، روز یکشنبه گفت که افراد در مناطقی که میزان واکسیناسیون پایین دارند ، مانند می سی سی پی ، باید “طولانی تر سفر کنند” و حتی اگر واکسینه شوند ماسک بزنند.

فاوسی در یک گفت: “اگر خود را در محیطی قرار دهید که سطح بالایی از پویایی ویروسی و سطح واکسن بسیار پایینی دارد ، ممکن است بخواهید قدم اضافی بردارید … حتی اگر خود واکسن ها نیز بسیار موثر باشند. مصاحبه با ملاقات. مطبوعات “در NBC.

واکسن های Pfizer-BioNTech و Moderna توسط سازمان غذا و دارو برای استفاده اضطراری در ماه دسامبر و پس از آن واکسن جانسون و جانسون در فوریه تأیید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *