این چیست ، چرا خطرناک است و چگونه فشار ایجاد می شود


Aimee Dilger | تصاویر SOPA LightRocket | گتی ایماژ

شاید قبلاً شنیده باشید که ارتشی از سرمایه گذاران خرده فروشی موفق به استفاده از یکی از استراتژی های سرمایه گذاری رایج صندوق های تامینی علیه آنها شده است.

یعنی فروش کوتاه. این معمولاً شامل فروش سهام قرض گرفته شده در هر سهم با این باور است که قیمت کاهش خواهد یافت ، در آن زمان شما سهام را با قیمت پایین تری خریداری خواهید کرد تا آنچه را که قرض گرفته اید پرداخت کنید (در زیر). و این فقط استان صندوق های تامینی یا سایر واحدهای سرمایه گذاری بزرگ نیست. در صورت تأیید آژانس کارگزاری ، سرمایه گذاران منفرد – خوب یا بد – می توانند از آن استفاده کنند.

Ivory Johnson ، برنامه ریز مالی تأیید شده ، بنیانگذار Delancey Wealth Management در واشنگتن ، گفت: “برای مشتریانی که می خواهند سهام خود را پاره کنند ، من به آنها می گویم که معمولاً ایده خوبی نیست.”

بیشتر از امور مالی شخصی:
در اینجا راهنمای یک دهه برنامه ریزی بازنشستگی آورده شده است
چرا قبل از سرمایه گذاری در ارز رمزنگاری شده مراقب باشید
در اینجا یک نقشه راه سلامتی مالی 12 ماهه آورده شده است

سرمایه گذاران خرده فروشی ، با هدایت کسانی که در اتاق گفتگوی WallStreetBets Reddit هستند ، به Gamestop ، AMC Entertainment و سهام دیگری می روند که صندوق های تامینی امیدوارند بتوانند آنها را کاهش دهند.

به طور خلاصه: همه خریدها قیمت ها را افزایش دادند ، به این معنی که شرط بندی در صندوق ها اشتباه بود و میلیاردها دلار ضرر کردند. تا کنون ، فقط برای فروشندگان کوتاه GameStop ، ضرر حداقل 5 میلیارد دلار است، طبق تحقیقات S3.

جانسون گفت: “این سرمایه گذاران به اطلاعات دسترسی دارند ، آنها می دانند كه كدام شركت ها بسیار كوتاه هستند و با یكدیگر ارتباط برقرار می كنند.” “من تعجب نخواهم کرد اگر آنها این کار را ادامه دهند … این مانند قسمت 2 وال استریت را اشغال می کند.”

در حالی که این گروه نشان می دهد که چگونه سرمایه گذاران خرده فروشی می توانند صندوق های تامینی را در جایی که صدمه می زند ، وارد کنند ، اما جنگ در حال انجام نیز نشان می دهد که فروش کوتاه تا چه اندازه خطرناک است.

شما معمولاً سهام را با این ایده خریداری می کنید که قیمت آنها افزایش یابد و در هنگام فروش سود کسب کنید.

در فروش کوتاه ، هدف نهایی هنوز سود است. با این حال ، معامله براساس نظر شما است که سهام بیش از حد ارزش گذاری شده است و بنابراین قیمت آن کاهش می یابد.

روند کلی: شما سهام هایی را از کارگزار خود قرض می گیرید و آنها را با قیمت فعلی بازار می فروشید (که دوباره فکر می کنید سقوط خواهد کرد). در حالت ایده آل ، نظر شما صحیح است و وقتی قیمت پایین می آید ، سهام خود را با همان قیمت پایین تر می پردازید تا کارمندان را پرداخت کنید. تصویر ساده: شما سهام 7 دلاری را می شکنید. قیمت آن اسلاید می خورد و شما آن را به قیمت 2 دلار خریداری می کنید. سود شما 5 دلار است.

با این حال ، اگر قیمت بالا رود ، در برخی از مواقع شما باید معامله را به اتمام برسانید – یعنی برای پرداخت هزینه کارگزاری باید این سهام را خریداری کنید. بنابراین اگر آن سهام 7 دلاری شروع به افزایش کند و برای پوشش موقعیت کوتاه خود آن را 10 دلار بخرید ، 3 دلار ضرر می کنید.

برخی از مردم درآمد زیادی کسب خواهند کرد. اما افرادی خواهند بود که … وارد می شوند و پیراهن های خود را گم می کنند. “

عاج جانسون

بنیانگذار مدیریت ثروت Delancey

مت کانین ، استراتژیست ارشد ثروتمند گروه East Paces Group در آتلانتا گفت: “بیشتر سرمایه گذاران فکر می کنند این خطر فقط رو به پایین است.” “وقتی سهام را مستقیماً خریداری می کنید ، ضررهای شما نهایی است – اگر 100 دلار بخرید و به صفر برسد ، 100 دلار ضرر می کنید.

کانین گفت: “اما اگر آن را قطع کنید و به 200 ، 300 ، 400 و غیره برسد ، ضررهای شما افزایش می یابد.” “خطر صعودی نامحدود است.”

هنگامی که سهام به شدت کوتاه می شود و سرمایه گذاران سهام را خریداری می کنند – که این باعث افزایش قیمت می شود – فروشندگان کوتاه مدت شروع به خرید می کنند تا موقعیت خود را بپوشانند و در حالی که قیمت همچنان ادامه دارد ، ضرر خود را به حداقل برسانند.

این می تواند یک “فشار کوتاه” ایجاد کند: فروشندگان کوتاه مدت همچنان مجبور به خرید سهام هستند و قیمت را هر چه بیشتر و بالاتر می کنند. (این اتفاق در مورد سهام کوتاه مدت مورد هدف جمعیت سرمایه گذاری Reddit رخ داد).

به طور کلی ، شما فقط با کمک حساب حاشیه می توانید در فروش کوتاه شرکت کنید. این اساساً وامی از طرف واسطه شما است که سود شما را کسر می کند و شما را ملزم به نگهداری سطح خاصی از وجوه در این حساب می کند.

وقتی این مقدار به زیر این آستانه رسید ، کارگزار از شما می خواهد حساب را شارژ کنید. همچنین کارگزار شما ممکن است از شما بخواهد که با افزایش قیمت ، موقعیت کوتاه خود را بپوشانید.

و اما در مورد چگونگی پایان حماسه سرمایه گذار Reddit در برابر صندوق های تامینی؟

جانسون از مدیریت مدیریت ثروت Delancey گفت: “برخی از افراد درآمد زیادی کسب خواهند کرد.” “اما افرادی خواهند بود که … وارد می شوند و پیراهن های خود را گم می کنند.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *