بابا ، تنسنت ، شیائومی از IPO های اصلی ایالات متحده پشتیبانی می کنند


امضاهای خدمات پرداخت دیجیتال Alipay از Ant Group ، یک شرکت تابعه Alibaba و WeChat Pay از Tencent ، سه شنبه 1 سپتامبر 2020 در هنگ کنگ ، چین خارج از ارز نشان داده می شود.

چان لانگ هی بلومبرگ | گتی ایماژ

پکن – همانطور که چین در برخورد با انحصارها و امنیت داده ها به محدودیت IPO ایالات متحده دامن می زند ، تجزیه و تحلیل نشان می دهد که برخی از بزرگترین شرکت های فناوری این کشور سرمایه گذاری زیادی در این پیشنهادها در خارج از کشور انجام داده اند.

غول بازی و رسانه های اجتماعی Tencent سهامدار غالب شرکت با سهام قابل توجه در نیمی از 25 بزرگترین جمع کننده سرمایه از سپرده های سپرده گذاری ایالات متحده چین (ADR) در ایالات متحده از سال 2017 است. طبق تجزیه و تحلیل CNBC. داده های موجود در دسترس عموم از طریق Wind Information و S&P Capital ضریب هوشی

این تجزیه و تحلیل نشان داد که غول تجارت الکترونیکی چینی Alibaba سهام زیادی در لیست 25 شرکت دارد ، در حالی که سایر شرکت های بزرگ فناوری چینی مانند Xiaomi ، Meituan و Baidu در یک یا دو سهام سهام دارند. مدیران دارایی آمریکایی BlackRock و Vanguard نیز معمولاً با شرط بندی های کوچکتر ظاهر می شدند.

در حالی که Tencent مستقر در شنژن بیشتر به خاطر بازی های ویدیویی و برنامه پیام رسانی WeChat شناخته می شود که در چین همه جا وجود دارد ، این شرکت همچنین به یک غول سرمایه گذاری تبدیل شده است.

طبق گزارش سالانه شرکت ، سهام Tencent در شرکتهای تجاری عمومی در سال گذشته 785.11 میلیارد یوان (122.7 میلیارد دلار) افزایش یافته است که بیش از 160 میلیارد یوان (25 میلیارد دلار) سود برای سال است. این شامل شرکتهای تابعه آن نیست.

این شرکت خود بزرگترین شرکت ثبت شده در هنگ کنگ از طریق ارزیابی بازار است.

Tencent روز شنبه گفت که از سوی تنظیم کننده بازار از “تصمیم خود برای جلوگیری از ادغام Huya و Douyu بر اساس نتایج بررسی ضد انحصاری خود” مطلع شده است. هر دو شرکت زیرمجموعه شرکت Tencent هستند که طی سه سال گذشته در ایالات متحده ثبت شده اند.

سه شنبه اما تنظیم کننده بازار چین فاش کرد که معامله Tencent را تصویب کرده است خصوصی سازی موتور جستجو و شرکت ورودی متن ذکر شده در ایالات متحده ، Sogou.

مقررات در حال تشدید است

برای بسیاری از شرکت های نوپا در چین ، داشتن یک شرکت بزرگ فناوری به عنوان دستیار اغلب به معنای دستیابی به داده های زیادی در مورد تنظیمات مصرف کننده است.

اما صنعت اینترنت چین نیز بی رحم است. کای فو لی ، رئیس سابق گوگل در کتاب 2018 با عنوان “ابرقدرت های AI ، چین ، سیلیکون ولی و نظم نوین جهانی” گفت که دنیای فناوری محلی مانند نبردهای گلادیاتوری است ، جایی که هیچ چیز خارج از مرز نیست ، از کپی برداری از نوآوری تا راه اندازی کمپین های افترا.

پس از سالها تنظیم مقررات ضعیف ، چین در ماه های اخیر سرکوب غول های بزرگ و بزرگ تولید شده در فناوری را افزایش داده است.

اطلاعات بیشتر در مورد چین را از CNBC Pro بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *