بایدن DOJ شکایتی را به اتهام تبعیض علیه نامزدهای سفیدپوست و آسیایی رد کرد


دانشجویان در محوطه دانشگاه ییل در نیوهیون ، کانکتیکات قدم می زنند.

شانون استپلتون رویترز

روز چهارشنبه ، وزارت دادگستری شکایتی را علیه دانشگاه ییل به دلیل ادعای تبعیض آمیز بودن لیگ Ivy در برابر نامزدهای سفیدپوست و آسیایی در روند پذیرش ، لغو کرد.

تصمیم اعلام شده در الف ارسال در دادگاه منطقه ای فدرال در کنتیکت ، متوجه تغییر وضعیت وزارت دادگستری در زمان رئیس جمهور پیشین دونالد ترامپ شد ، دولت وی مخالف سیاست های آموزشی با هدف افزایش تنوع نژادی بود. رئیس جمهور جو بایدن عدالت نژادی را به عنوان اولویت اصلی دولت خود قرار داده بود.

ییل ادعای تبعیض آمیز بودن شیوه های پذیرش خود را رد کرد. در بیانیه ای ، سخنگوی کارن پرت گفت که این مدرسه از تصمیم وزارت دفاع “راضی” است.

پیرت گفت: “روند پذیرش ما به کالج ییل این امکان را داده است تا یک مجموعه دانشجویی بی نظیر را که از نظر تعالی و تنوع علمی سرآمد است ، گرد هم آورد.

وزارت دادگستری ترامپ دانشگاه ها را به سمت شیوه های پذیرش سوق داده است که در مسابقه متقاضیان و کشور مبدا در نظر گرفته می شود.

دیوان عالی کشور بارها و بارها از رویه پذیرش در مسابقات حمایت کرده است ، اگرچه در اهمیت مسابقه محدودیت هایی ایجاد می کند.

وزارت دادگستری در ماه آگوست اعلام کرد که تحقیق دو ساله دریافت که اقدامات ییل غیرقانونی است.

“دادگاه عالی حکم صادر کرده است که کالج هایی که بودجه فدرال دریافت می کنند ممکن است نژاد متقاضیان را در شرایط محدودی بعنوان یکی از عوامل مختلف در نظر بگیرد ، وزارت دادگستری دریافته است که استفاده از نژاد توسط ییل چیزی محدود است.” در یک بیانیه مطبوعاتی در آن زمان.

دپارتمان گفت که ییل “در چندین مرحله از فرآیند پذیرش ، از رقابت استفاده کرد ، که منجر به تأثیر چند برابری رقابت بر روی احتمال ورود داوطلب شد و ییل کلاس های خود را از نظر نژادی متعادل کرد.”

رقابت فاکتورها در فرآیندهای پذیرش در میان دانشگاه های ایالات متحده معمول است ، اگرچه بحث برانگیز است.

در ماه نوامبر ، اولین دادگاه تجدیدنظر ایالات متحده با ادعای تبعیض آمیز بودن این مدرسه در مورد آسیایی ها ، دادخواست جداگانه ای را به چالش کشیدن استفاده از نژاد در پذیرش از دانشگاه هاروارد رد کرد.

وزارت دادگستری برای پذیرش عادلانه دانش آموزان ، گروهی که در آن جلسه دادگاه بودند ، یکی از دوستان پرونده دادگاه بود.

ادوارد بلوم ، استراتژیست محافظه کار که دانشجویان را برای پذیرش عادلانه تأسیس کرد ، گفت که گروه او احتمالاً شکایت خود را در دادگاه عالی درخواست می کند ، جایی که اکثریت محافظه کار 6-3 احتمالاً دوستانه با چالش های اقدام مثبت نسبت به گذشته دوست است دادگاه ها

در سال های اخیر ، چالش های دیوان عالی کشور برای اقدام مثبت با مشکل روبرو شده است.

سرانجام ، هنگامی که دادگاه عالی این رویه را بررسی کرد ، در سال 2016 ، همانطور که در دانشگاه تگزاس در آستین اعمال شد ، از آن حمایت جدی کرد. رای دادگاه در این پرونده 4-3 بود و توسط قاضی آنتونی کندی تألیف شد و رای گیری مکرر انجام شد.

با صدور حکم در این پرونده ، معروف به فیشر علیه دانشگاه تگزاس ، کندی بازنشسته شد و قاضی روت بادر گینسبورگ نیز در اکثر موارد درگذشت. علاوه بر این ، سه قاضی محافظه کار دیگر نیز به دادگاه پیوسته اند و این احتمال را دارد که دادگاه در آینده نسبت به اقدام مثبت رای صادر کند.

برای پخش مستقیم تلویزیون ، بینش عمیق و تجزیه و تحلیل نحوه سرمایه گذاری در دوره بعدی ریاست جمهوری ، در CNBC Pro مشترک شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *