برای حمایت از رالی GameStop و AMC احتمالاً یک جریان ثابت از خریداران هیجان زده لازم است


بازرگانان در کف بورس اوراق بهادار نیویورک کار می کنند.

نیویورک

هفته گذشته داستان محبوب و مشهور بازارها نشان می دهد که انبوه سرمایه گذاران خرد با زورگیرهای وال استریت با خرید سهام دیوانه وار سهام بسیار کوتاه ، خسارات سنگینی به مدیران صندوق های سرمایه گذاری پرچین خسارت وارد می کنند که از سهام خرس برای سوuses استفاده از GameStop و AMC Entertainment استفاده کرده اند.

تا کنون ، این درست است – اما فقط تا آنجا پیش می رود که شاید چند ده سهام با نرخ بهره بسیار کوتاه بسیار بالا را پوشش دهد و به این معنی نیست که بازار گسترده رسیده است تا این تمبرها یک محرک قوی یا ماندگار برای چشم انداز سرمایه گذاری

چندین اتاق معیوب در گوشه ساده دیوید روبروی جولیات کار می کنند. از یک طرف ، نه صندوق های تامینی و نه فروشندگان کوتاه مدت در سال های اخیر سایت وال استریت را مدیریت نکرده اند. درواقع، دقیقا برعکس.

و بازار فعلی نسبت به ارزش کل بازار دارای یک پایه کوتاه غیرمعمول کم است که اگر هر چیزی نشان می دهد یک نگرش نزولی ریشه دار نسبت به سود حاصل از شاخص سوخت کمتر است.

طبق گزارش BarclayHedge ، بازده سالانه وجوه تامینی کوتاه مدت بدهی طی 5 سال گذشته از 3٪ منفی به سود 9٪ بوده است. برای همان دوره ، S&P 500 بازده 15 درصد در سال است. اگر صندوق های تامینی هولیگان بازار بودند که می توانستند سهام خود را در انباشته اداره کنند ، چرا آنها خود را به چنین پاداش های ناچیزی محدود می کنند؟

اگرچه تحقیقات دانشگاهی نشان می دهد سهام به شدت کوتاه شده در طولانی مدت عملکرد ضعیفی دارند ، اما این عامل در همه دوره ها سازگار نیست. استراتژیست های JP Morgan هفته گذشته نشان دادند که سهام با سهام کوتاه شلوغ در چند سال گذشته تقریباً به صورت گروهی مطابق با بازار عمل می کردند ، قبل از اینکه در ماه های اخیر با شروع “رویداد فشار” عملکرد بهتری داشته باشند.

فروش کوتاه گران و پرمخاطره است ، با توجه به اینکه وام گرفتن سهام اغلب گران است ، ضررها از لحاظ نظری نامحدود است ، زیرا سهام می توانند به طور نامحدود افزایش پیدا کنند و مزیت مشوق در میان مدیران شرکت ها ، تحلیلگران ، بانکداران و سرمایه گذاران بلند مدت افزایش قیمت سهام است. .

این امر به دلیل همدردی با فروشنده بد فروش کوتاه یا انکار این نیست که شورت دست خود را سبقت داده و به سمت مجموعه ای از سهام که اکنون در رسانه های اجتماعی نرم افزایش می یابد ، می رود. به راحتی می توان یادآوری کرد که اینها هیچوقت شکارچیان قادر مطلق نبودند که موفق شدند از شرطهای کوتاه خود اجرا شده پیروز شوند.

در واقع ، نوشیدن بیش از حد سهام در طول روزها و به ویژه گزینه های فراخوانی تعداد اندکی سهام مورد علاقه از بین رفته ، این س theال را به وجود می آورد که آیا فشارگیرنده ها کسانی هستند که ممکن است اکنون دست خود را دوباره پخش کنند؟

جریان مداوم خریداران مورد نیاز است

این داده های Barclays افزایش چشمگیری در گزینه های خرید نام با فشارهای کوتاه امسال ، از جمله به استثنای GameStop ، بیشترین فشار سهام فشرده را نشان می دهد.

قرار گرفتن در معرض گسترده این سهام از طریق گزینه های موجود در حساب های خرده فروشی ، همان چیزی است که Robinhood و سایر شرکت های کارگزاری را مجبور کرده است تجارت در برخی از سهامداران را محدود کنند ، به دلیل هزینه بالای ارسال وثیقه در فرآیند تسویه و تسویه که با گذشت زمان اتفاق می افتد. دو روز پس از تجارت صورت می گیرد.

از آنجا که این سهام بسیار زیاد است و حجم آن در روزهای اخیر بسیار زیاد است ، احتمالاً برای حمایت از این سهام به جریان مداوم خریداران هیجان زده نیاز است.

برای نشان دادن روند صعودی سهام ، سهام AMC در پایان روز سه شنبه از کمی بیش از 5 دلار فروخته شد و جمعه با 13.26 دلار به پایان رسید. هنوز هم ، متوسط ​​قیمت پرداخت شده توسط تمام سرمایه گذاران سهام در طول سه روز بیش از 14 دلار بود ، با توجه به مدت زمان صرف سهام بین 13 تا 16 دلار. سهام ، عظیم اما با سرمایه گذاران دیررس در زیر آب ، و در این مورد شرکتی که برای تقویت ترازنامه خود بارها سهام جدید منتشر کرده است.

نفوذ بازار گسترده تر است؟

بنابراین ، در این نام ها ، شاید فشارها باید ادامه داشته باشد. اما این باید یک کار نسبتاً محلی باشد ، زیرا اندازه قرار گرفتن در معرض بازار کوتاه مدت 12 به علاوه یک سال کم نسبت به ارزش کل سرمایه بازار است.

مطمئناً ضررهای کل دلارهای جذب شده در سمت کوتاه بازار در کوتاه مدت بی اهمیت نیستند. شرکت تجزیه و تحلیل داده Ortex محاسبه می کند ضرر خالص این ماه بیش از 50 میلیارد دلار است – سهم بزرگی که از گروه سرمایه گذاری کوتاه مدت گرفته شده است.

و ضرر و زیان ، همراه با نوسانات ناپایدار ناشی از فشار بی وقفه برای خرید اوراق بهادار بی ثبات ، کافی برای فروش موقعیت های شلوغ طولانی است ، عاملی که مشخصاً بخشی از افت 3.3 درصدی S&P 500 در هفته گذشته است. تحلیلگر Richard Repeto از Piper Sandler خاطرنشان می کند که گروه سهام وحشی تحت فشار “4.6٪ -7.6٪ از کل ارزش سهام تلفیقی در ایالات متحده را تشکیل می دهد ، که این فقط با 0.5 ~٪ از حجم گروه قبل از Reddit مقایسه می شود. هیستری “. و نوسانات این نام ها در پنج روز معاملاتی گذشته “به طور متوسط ​​72.2٪ در مقایسه با 1.5٪ S&P 500 است.”

منیش دشپنده ، استراتژیست باركلیز می گوید: “س keyال اصلی این است كه آیا فشارهای كوتاه فشار منجر به عفونت وسیع تری می شود ، زیرا شورت مجبور به كناره گیری می شود. نتیجه گیری این است كه اگرچه درد در کوتاه مدت ادامه دارد ، خطر عفونت کامل کم باقی می ماند. “

کل سرمایه بازار سهام با نسبت شناور کوتاه مدت بالای 20٪ فقط حدود 40 میلیارد دلار است. این یک دهم از کل سرمایه بازار در ایالات متحده است که نزدیک به 40 تریلیون دلار است.

و اگر فرض کنیم که بازی فشردن و تعقیب و گریز تا زمانی که شورت زمین بازی را پاک کند ادامه دارد ، این امر منجر به بازاری با بالش کوتاه و حتی کمتر می شود که از نقطه نظر مخالف ، باد مخالف سهام است.

ما هنوز آنجا نیستیم. و برداشت فعلی 4٪ مطمئناً می تواند فقط یک لرزش لازم برای یک بازار بسیار طولانی و بیش از حد دوست داشتنی باشد که طی حدود ده هفته 18٪ رشد کرده است.

اما پایگاه کوتاه فرسوده یکی دیگر از عوامل غیرمنتظره ای است که باید به آن فکر کرد ، همراه با یک ریتم جدید بازار – دیگر گروه غالب در سال های اخیر با شاخص منفعل مسلط و الگوریتم کوانتوم ، اما یک جریان احساسی ، پرانرژی ، بی انضباط و پوپولیستی بیشتر از لژیون سیب زمینی کوچک.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *