بر اساس یک مطالعه تجاری ، اقتصاد چین هنوز ماهها با بهبود کامل فاصله دارد

دسامبر 29, 2020 دسته‌بندی نشده

[ad_1]

کانتینر و کامیون در بندر چینگدائو ، چین در 14 فوریه 2019.

رویترز

پکن – رهبران بازرگانی در یک مطالعه توسط China Beige Book که روز سه شنبه منتشر شد ، گفت: چین به طور کامل از شوک همه گیری ویروس کرونا خلاص نشده است.

حدود یک سال پس از اولین حضور Covid-19 در شهر ووهان چین ، تقریباً دو سوم از مدیران نظرسنجی شده توسط شرکت سوم اظهار داشتند که انتظار ندارند فروش ، سودآوری و استخدام حداقل به مدت سه ماه به سطح 2019 بازگردد. از حالا.

China Beige Book در آخرین نظرسنجی سه ماهه تجارت خود ، بین 12 نوامبر و 11 دسامبر بیش از 3300 مصاحبه انجام داده است.

مشکلات اعتباری و تنش های تجاری

برای سه ماهه چهارم ، کتاب بژ چین با کاهش شدید رشد فروش کالاهای لوکس ، غذا و پوشاک در مقایسه با سه ماهه قبل روبرو شده است.

در این گزارش آمده است: “شرکت های این زیرشاخه ها حاشیه باریک تری دارند و همچنین فروش و رشد اجاره ای ضعیف تری دارند.”

این در تضاد با عملکرد بهتر فروشندگان اتومبیل و فروشندگان مبلمان و لوازم خانگی است ، که نشان می دهد خانواده های ثروتمندتر می توانند با صرف خرید بلیط های بزرگ ، مصرف کلی را افزایش دهند ، یادداشت کتاب بژ.

وام دهندگان همچنین بیشتر نگران تجارت خرده فروشی هستند. در حالی که نرخ رد وام در اکثر بخش ها نسبتاً ثابت باقی مانده است – حدود 10 تا 20 درصد – تجارت خرده فروشی در سه ماهه چهارم به 38 درصد رسیده است ، در این گزارش آمده است.

تقاضای داخلی یک است قسمت اصلی برنامه پکن برای رشد اقتصادی پایدار در سالهای آینده. چین در تلاش است بیش از صادرات ، به مصرف کنندگان خود اعتماد کند ، به ویژه در میان تنش های شدید با شرکای تجاری عمده مانند ایالات متحده.

چین هنوز مکان روشنی است ، اما پیش بینی ها مردد است

در بخش خدمات ، China Beige Book همچنین دریافت كه سود سه ماهه چهارم به دلیل مصرف كنندگان نبوده است ، بلكه به دلیل صنایعی بوده است كه نیازهای تجاری مانند ارتباطات از راه دور ، حمل و نقل و خدمات مالی را برآورده می كنند.

در این گزارش آمده است که رستوران های زنجیره ای به همان اندازه که سفر در حال رشد است و مهمان نوازی ضعیف ترین درآمد را دارند ، رشد نمی کنند.

“کتاب بژ” همچنین اشاره دارد که در مقایسه با افزایش صادرات ، واردات چین پس از بهبود اولیه از شوک سه ماهه اول متوقف شده است.

بازار چین پس از آنکه این کشور موفق به کنترل شیوع بازار داخلی شد و به رشد کلی در سه ماهه دوم بازگشت ، همچنان مکان درخشانی برای شرکت های سراسر جهان باقی مانده است.

اما موارد پراکنده Covid-19 ، اخیراً در پکن ، پکن ، طی دو هفته گذشته و همچنین انتشار مداوم ویروس در خارج از کشور ، به معنای ابتلا به بیماری همه گیر برای مقامات و مشاغل چینی است.

بر اساس وب سایت اداره ملی آمار ، داده های اقتصادی کل چین برای سال 2020 باید در تاریخ 18 ژانویه منتشر شود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *