بوریس جانسون تخفیف قفل در انگلیس را به تعویق انداخت


نخست وزیر انگلیس ، بوریس جانسون ، اطلاعات به روز در مورد بیماری همه گیر ویروس کرونا (COVID-19) را طی کنفرانس مطبوعاتی مجازی در 10 داونینگ استریت ، مرکز لندن ، انگلستان ، 18 مارس 2021 ارائه می دهد.

تولگا آکمن

لندن – نخست وزیر بوریس جانسون روز دوشنبه چهار هفته تاخیر تا مرحله بعدی بازگشایی محاصره انگلیس ، در میان افزایش دلتا Covid-19 ، که برای اولین بار در هند کشف شد ، اعلام کرد.

مقررات استفاده از ماسک صورت ، محدود کردن تعداد افرادی که می توانند در خانه و بیرون از خانه ملاقات کنند و تعطیلی کلوپ های شبانه و اماکن مشابه در 21 ژوئن برداشته شد ، اما اکنون به 19 ژوئیه منتقل شده است. جلسات در حال حاضر به شش نفر در داخل منزل و 30 نفر در فضای باز محدود می شود.

جانسون دوشنبه شب در یک کنفرانس خبری گفت که فکر می کند صبر کند کمی بیشتر.

وی به خبرنگاران گفت: “با توجه به وضعیت موجود ، شواهدی که در حال حاضر می توانم مشاهده کنم نیز وجود دارد. من اطمینان دارم که بیش از چهار هفته زمان نیاز نخواهیم داشت.”

داده های جدید بهداشت عمومی انگلیس نشان می دهد که 42323 مورد دلتا ویروس کرونا در انگلیس تأیید شده است که 240 درصد نسبت به هفته گذشته افزایش یافته است ، در حالی که میزان انتقال این کشور از ژانویه بالاترین است.

بیش از 70 میلیون دوز واکسن در انگلستان تزریق شده است و حدود 80٪ کشور قبلاً حداقل یک دوز دریافت کرده اند. اما یک نشریه بهداشت عمومی در انگلیس در اواخر ماه مه نشان داد که واکسن های Pfizer و AstraZeneca پس از یکبار شلیک تنها 33٪ در برابر نوع دلتا موثر هستند.

داده های جدید روز دوشنبه اثر بسیار بهتری را در برابر نوع دلتا پس از دو دوز نشان داد. بهداشت عمومی انگلیس گفت واکسن Pfizer-BioNTech پس از دو دوز 96٪ در برابر بستری شدن در بیمارستان و عکسبرداری Oxford-AstraZeneca 92٪ موثر بود.

جانسون روز دوشنبه گفت که برنامه واکسیناسیون دوباره تسریع می شود ، به طوری که افراد بالای 40 سال دوز دوم واکسن خود را زودتر از حد انتظار دریافت می کنند. عروسی در انگلیس همچنین از 21 ژوئن بیش از 30 مهمان خواهد داشت که این محدودیت ها را کاهش می دهد ، که طبق برنامه ادامه خواهد یافت.

وضعیت در تاریخ 28 ژوئن بررسی خواهد شد.

پس از اجرا ، مرحله چهارم و نهایی نقشه راه دولت ، که مسدود خواهد شد ، کلیه محدودیت های قانونی در ارتباطات اجتماعی را برطرف می کند. در مرحله سوم ، در 17 مه ، م establishسسات پذیرایی و سرگرمی در محیط داخلی ، همراه با محل اقامت داخلی و مسافرت های بین المللی تحت سیستم چراغ راهنمایی ، بازگشایی شدند.

هر سه مرحله قبلی نقشه راه ، که تدریجا اقدامات سختگیرانه انسداد در سطح کشور را از اواسط دسامبر تا مارس لغو کرد ، طبق برنامه پیش بینی شده ادامه یافت.

به نظر نمی رسد سرمایه گذاران از احتمال باقی ماندن محدودیت ها برای یک ماه دیگر خیلی نگران باشند ، با بسته شدن FTSE 100 انگلیس در حدود 0.3٪ در روز دوشنبه.

وی گفت: “ممکن است شرکتهای اوقات فراغت با تأخیر در کاهش محاصره در انگلیس بیشترین آسیب را ببینند ، زیرا ادامه قوانین فاصله اجتماعی ضروری است ، به این معنی که میخانه ها و رستوران ها نمی توانند با ظرفیت کامل کار کنند.” راس مولد ، سرمایه گذاری مدیر کارگزاران سهام انگلیس AJ Bell.

“با این حال ، به نظر نمی رسد سرمایه گذاران بیش از حد در مورد خطر نگران باشند ، شاید به این دلیل که حدس و گمان تنها به چهار هفته تأخیر اشاره دارد ، البته در زمان های فصلی.

پاول دالس ، اقتصاددان ارشد اقتصاد انگلیس در Capital Economics ، روز دوشنبه در یادداشت تحقیقی گفت که تاخیر چهار هفته ای در کاهش مهارهای نهایی داخلی پس از 21 ژوئن بعید است که تا سقوط از رشد اقتصادی به سطح قبل از همه گیر جلوگیری کند.

وی گفت: “اگرچه به وضوح خطر به تعویق افتادن روز آزادی وجود دارد ، اما به شرطی كه هرگونه تاخیر اضافی در هفته و نه ماه اندازه گیری شود ، بعید است كه COVID-19 اثر بزرگی در اندازه اقتصاد برجای بگذارد.” .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *