خشم در خرده فروشی ، ترس از گسترش واکسن ها همچنان وجود دارد


لندن – جمعه گذشته بازارهای اروپا بسته شدند زیرا نگرانی های بازار در مورد جنون خرده فروشی که وال استریت را لرزاند ادامه داشت.

Stoxx 600 پان اروپایی جلسه را با 1.9٪ به پایان رساند ، سهام خرده فروشی 2.6٪ کاهش یافت و منجر به ضرر شد زیرا همه بخشها به سمت منطقه منفی سقوط کردند.

با افزایش معاملات سوداگرانه توسط سرمایه گذاران خرده فروشی ، حال و هوا متزلزل شد و چندین کارگزار الکترونیکی پس از یک هفته حرکات عظیم و به ظاهر ترکیبی در نام های غیر دوستانه مانند GameStop ، که توسط ReddetB WallS انجام می شود ، روز پنجشنبه اقداماتی را برای جلوگیری از خرید عمدی نام های بسیار کوتاه انجام دادند.

سهام ایالات متحده در روز جمعه پس از ناامید کردن نتایج آزمایش واکسن ویروس کرونا ویروس جانسون و جانسون ، برخی سرمایه گذاران را به دلیل نگرانی در مورد خرده فروشی ، ناگهان کاهش داد. جانسون و جانسون روز جمعه گفتند که واکسن منفرد آن 72٪ در ایالات متحده م effectiveثر است ، اما در مناطق دیگر از قدرت کمتری برخوردار است.

همچنین جمعه ، آژانس دارویی اروپا واکسنی را که توسط غول دارویی انگلیس AstraZeneca برای استفاده اضطراری در اتحادیه اروپا تولید شده ، تصویب کرد ، حدود یک ماه پس از اولین چراغ سبز در انگلیس ، که اخیراً از اتحادیه خارج شد.

اما کمیسیون اروپا به دنبال اختلاف با AstraZeneca و مشکلات گسترده تر در زمینه تأمین ، کنترل موقت صادرات واکسن کرونا ویروس تولید شده در داخل واحد را نیز اعمال کرده است.

در اخبار شرکت ها ، دایملر انتظارات خود را برای سال 2020 در سه ماهه چهارم قوی کاهش داد ، در حالی که درآمد قبل از بهره و مالیات (EBIT) به 6.6 میلیارد یورو (7.99 میلیارد دلار) در مقایسه با 5.25 میلیارد یورو که توسط تحلیلگران انتظار می رفت ، رسید. این خودروساز آلمانی نیز در رهنمودهای سال 2021 لحن خوش بینانه ای ارائه داده است.

دومین وام دهنده بزرگ آلمان روز پنجشنبه گفت ، مانفرد نوف ، مدیر عامل جدید Commerzbank قصد دارد 10 هزار شغل دیگر را قطع کند و صدها شعبه را تعطیل کند.

از نظر داده ها ، اقتصاد فرانسه در سه ماهه چهارم سال 2020 و در میان انسداد دوم ویروس کرونا ، کمتر از حد انتظار منقبض شد ، آمار رسمی روز جمعه نشان داد. تولید ناخالص داخلی در سه ماهه چهارم (تولید ناخالص داخلی) به -1.4٪ در مقابل -4 average میانگین اجماع در نظرسنجی رویترز رسیده است.

سهام شرکت اریکسون پس از آنکه شرکت مخابرات سوئد با سهولت بیش از انتظارات درآمد سه ماهه چهارم ، بیش از 7.6 درصد رشد کرد ، به بالای Stoxx 600 صعود کرد.

در انتهای شاخص تراشه آبی اروپا ، سازنده آلمانی باتری خودرو Varta و شرکت بیوتکنولوژی Evotec به ترتیب 18.8٪ و 12.3٪ افت کردند. هر دو سهام در جلسات گذشته با گسترش موقعیت های کوتاه مدت بزرگ توسط صندوق های حفاظتی وال استریت مورد حمله خرده فروشان تحریک شدند.

– CNBC.com در این گزارش مشارکت داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *