در کارخانه های تقطیر ویسکی از الکتریکی تولید شده توسط توربین های زیر آب استفاده می شود


کارخانه های تقطیر ویسکی مجمع الجزایر ، غرب سرزمین اصلی اسکاتلند ، به زودی می توانند از طریق برق تولید شده توسط توربین های جزر و مدی زیر آب تأمین شوند.

شرکت انرژی جزر و مد نوا نوآوری روز چهارشنبه گفت که توربین هایی را بین جزایر جورا و ایسلای ، که بخشی از سنگهای داخلی هستند ، نصب خواهد کرد. این حرکت مثالی دیگر از چگونگی بازی انرژی دریایی در اجتماعات و مشاغل بدون کربن زدایی خواهد بود.

ایده این است که پروژه 3 مگاواتی (مگاواتی) مارا اوران با ارسال برق تجدید پذیر به شبکه ، وابستگی جزایر به سوخت های فسیلی را کاهش می دهد.

این برق برای کارخانه های تقطیر ویسکی – Islay دارای 9 عدد است ، در حالی که Jura دارای یک منبع برق است – از طریق اتصال مستقیم یا از طریق شبکه.

Crown Estate اسکاتلند ، که دارایی های دریایی ، ساحلی و روستایی و همچنین املاک تجاری را مدیریت می کند ، توافق نامه اختیاری پروژه ای را به Nova Innovation ارائه داد که به شرکت اجازه می دهد توسعه خود را آغاز کند. اگر همه طبق برنامه پیش بروند ، پروژه می تواند تا سال 2022 شروع به کار کند.

آبهای اطراف اسکاتلند دارای چندین پروژه جالب متمرکز بر انرژی دریایی است. به عنوان مثال مجمع الجزایر اورکنی مرکز مرکز انرژی دریایی اروپا یا EMEC است ، جایی که توسعه دهندگان انرژی موج و جزر و مد می توانند فن آوری های خود را در دریاهای آزاد آزمایش و ارزیابی کنند.

پروژه های موجود در این مرکز متنوع بوده و روی تعدادی از فناوری ها و نوآوری ها متمرکز است.

در ماه نوامبر گذشته ، به عنوان مثال ، EMEC اعلام کرد که یک “باتری جریان” 1.8 مگاواتی ساعت را در یک سایت آزمایش جزر و مد واقع در جزیره ادی ، اورکنی مستقر می کند.

در آن زمان ، EMEC گفت که این سیستم برق تولید شده توسط توربین های جزر و مدی را در “دوره های پرقدرت” ذخیره می کند و سپس آن را در دوره های کم مصرف تخلیه می کند.

اقیانوس های بالقوه ، اما کار باید انجام شود

آژانس بین المللی انرژی گفت که “تولید برق دریایی” در سال 2019 حدود 13 درصد افزایش یافته است.

در حالی که این مثبت است ، آژانس بین المللی انرژی افزود: سیاست هایی که تحقیق و توسعه را ترویج می کنند “برای دستیابی به کاهش بیشتر هزینه ها و توسعه در مقیاس بزرگ” ضروری هستند.

با توجه به اوج انرژی اروپا ، در سال 2019 فقط 1.52 مگاوات ظرفیت جریان جزر و مدی در اروپا ایجاد شد تا فقط به انرژی جزر و مدی و موج بپردازیم. برای انرژی موج ، مواد افزودنی 0.6 مگاوات بودند.

برای قرار دادن این ارقام در متن ، نهاد صنعت WindEurope می گوید که در سال 2019 ، اروپا 15.4 گیگاوات نیروی باد نصب کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *