دولت هند ممکن است ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین را ممنوع کند


نارندرا مودی ، نخست وزیر هند ، در روز شنبه 26 سپتامبر 2020 در جریان مجمع عمومی مجازی سازمان ملل سخنرانی کرد.

دانیل آکر بلومبرگ | گتی ایماژ

دولت هند قصد دارد لایحه ای را در مجلس عوام این کشور معرفی کند که ارزهای رمزپایه خصوصی مانند بیت کوین را ممنوع و یک ارز رمزپایه ملی ایجاد کند.

به اصطلاح “ارز رمزنگاری شده و تنظیم حساب رسمی ارز دیجیتال“اقدام می کند” برای ایجاد یک چارچوب تسهیل برای ایجاد ارز رسمی دیجیتال که توسط بانک ذخیره هند صادر می شود.

علاوه بر این ، “این لایحه همچنین ممنوع کردن همه ارزهای رمزپایه خصوصی در هند است ، اما به برخی موارد استثنایی اجازه می دهد تا فناوری اصلی ارزهای رمزنگاری شده و کاربردهای آن را گسترش دهد.”

حزب راستگرای بهارتیا جاناتا در مواجهه با نخست وزیر نارندرا مودی ، در حال حاضر هر دو مجلس پارلمان هند را کنترل می کند ( لوک صبا و راجا صبا) ، دادن امکان تصویب قوی به قانون.

بسیاری از کشورها – از جمله ایالات متحده ، چین ، ژاپن ، کانادا، ونزوئلا ، استونی ، سوئد و اروگوئه – توسعه ارزهای دیجیتال خود را مطالعه کردند.

با این وجود وجود دارد تفاوتهای قابل توجه بین ارزهای دیجیتال ملی و ارزهای رمزپایه خصوصی مانند بیت کوین. ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین غیر متمرکز هستند ، در حالی که ارزهای دیجیتال ملی معمولاً متمرکز هستند.

با تولید ناخالص داخلی نزدیک به 2.9 تریلیون دلار ، هند پنجمین اقتصاد بزرگ جهان است ، بالاتر از انگلستان ، فرانسه و ایتالیا ، بر اساس بانک جهانی.

و در حالی که سرمایه گذاری خارجی به طور کلی در سال 2020 کاهش یافته است ، هند یکی از بزرگترین اقتصادهای بزرگ در جهان بود که رشد کرد. کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل تخمین می زند که سرمایه گذاری مستقیم خارجی در هند در سال 2020 نسبت به سال 2019 13٪ جهش داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *