رئیس جمهور سابق در این پرونده شهادت نخواهد داد


دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، 11 سپتامبر 2019 در دفتر بیضی کاخ سفید در واشنگتن به س questionsالات رسانه ها پاسخ می دهد.

لیا میلیس رویترز

وکلای وی روز پنجشنبه گفتند ، رئیس جمهور پیشین دونالد ترامپ در روند استیضاح آینده در مجلس سنا شهادت نخواهد داد.

بروس کاستور ، یکی از وکلای رئیس جمهور سابق ، به NBC News گفت که یک درخواست دموکرات در اوایل روز “یک تبلیغ تبلیغاتی” بود و پرونده ترامپ “برنده” بود.

اظهارات کاستور ساعاتی پس از آن صورت گرفت که دموکرات مسئول طرح استیضاح به طور رسمی از ترامپ خواست تا در دادگاه آینده سنا به نمایندگی از وی شهادت دهد و هشدار داد که امتناع از این کار می تواند علیه او به کار رود.

نماینده جیمی راسکین ، D-Md ، نامه ای به ترامپ فرستاد راسكین ، استاد سابق حقوق اساسی در دانشگاه آمریكا ، اضافه كرد كه شهادت ترامپ مورد بازجویی قرار خواهد گرفت و از رئیس جمهور سابق خواستار شهادت “در مورد رفتار شما در 6 ژانویه 2021” شد.

کاستور و دیوید شان ، یکی دیگر از وکلای رئیس جمهور ، در نامه ای سه پاراگرافی به راسکین پاسخ دادند و روند را “ادعای استیضاح ادعایی” خواندند و گفتند “فقط آنچه را همه می دانند تأیید می کند: شما نمی توانید ادعاهای خود را علیه 45 رئیس جمهور ایالات متحده ، که اکنون یک شهروند خصوصی است. “

روند استیضاح قرار است از روز سه شنبه آغاز شود. راسکین می نویسد که ترامپ که پس از ترک کاخ سفید به فلوریدا نقل مکان کرد ، می تواند بین دوشنبه و پنجشنبه شهادت دهد.

در نامه راسکین به نقل از استدلالهایی که کاستور و شوئن در روز سه شنبه مطرح کردند ، ادعاهای مجلس مبنی بر تحریک ترامپ به جمعیت طرفداران خود را که ماه گذشته به پایتخت حمله کردند ، قانون نمایندگان را تهدید کرد و نمایندگان مجلس را تهدید کرد.

راسکین نوشت: “دو روز پیش ، شما پاسخی ارائه دادید که بسیاری از ادعاهای واقعی مطرح شده در مقاله استیضاح را انکار کرد.” “از این طریق ، شما سعی کرده اید واقعیتهای مهم را علی رغم شواهد واضح و قانع کننده از نقض قانون اساسی خود زیر سال ببرید.”

کاستور و شوئن در خلاصه خود نوشتند: “او انکار می کند که پرزیدنت ترامپ جمعیت را به رفتارهای مخرب تحریک کرده است” و “او انکار می کند که رئیس جمهور ترامپ قصد داشته در شمارش آرای انتخاباتی دخالت کند.”

مجلس نمایندگان ماه گذشته با رای 232-197 ، و هر دموکرات و 10 جمهوری خواه از این اتهام که “تهدید یکپارچگی نظام دموکراتیک ، مانع انتقال مسالمت آمیز به قدرت و جلوگیری از شاخه برابر دولت” است ، ترامپ را مستبد دانست. “

انتظار می رود ترامپ ، تنها رئیس جمهور ایالات متحده که با دو دادگاه استیضاح روبرو است ، توسط سنا که بین دموکرات ها و جمهوری خواهان تقسیم شده است ، تبرئه شود.

برای توجیه آن دو سوم آرا لازم است. به نشانه احتمال پیروزی ترامپ ، چهل و پنج جمهوریخواه اواخر ماه گذشته رأی دادند که روند استیضاح خود خلاف قانون اساسی است.

ترامپ در اولین دادگاه استیضاح خود که یک سال پیش به پایان رسید شهادت نداد.

راسکین از ترامپ خواست تا روز جمعه ساعت 5 بعدازظهر به نامه وی پاسخ دهد و گفت که این رد می تواند به عنوان نشانه گناه ارائه شود.

راسکین نوشت: “اگر این دعوت را رد کنید ، ما برای همه حقوق از جمله حق تأیید در طول دادگاه محفوظ می مانیم که امتناع از شهادت شما نتیجه بسیار نامطلوبی را درباره اقدامات (و بی عملی) شما در 6 ژانویه 2021 تأیید می کند”

راسکین افزود با توجه به اینکه وی دیگر رئیس نیست ، انتظار دارد ترامپ برای شهادت دادن در دسترس باشد.

راسکین نوشت: “روسای جمهور جرالد فورد و بیل کلینتون در زمان تصدی خود شهادت دادند – و دادگاه عالی فقط سال گذشته حکم داد که در زمان ریاست جمهوری از محاکمه در امان نبودید. بنابراین شکی نیست که می توانید در این پرونده شهادت دهید.”

وی افزود: در حقیقت ، اگرچه رئیس جمهور می تواند نگرانی هایی را در مورد حواس پرتی از وظایف آنها ایجاد کند ، اما این نگرانی در اینجا به وضوح قابل اجرا نیست. بنابراین ما مشتاقانه منتظر شهادت شما هستیم.

برای پخش مستقیم تلویزیون ، بینش عمیق و تجزیه و تحلیل نحوه سرمایه گذاری در دوره بعدی ریاست جمهوری ، در CNBC Pro مشترک شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *