روز نهایی معاملات سال


لندن – بازارهای اروپا در روز پنجشنبه ، آخرین روز معاملات سال ، تحت فشار همه گیر ویروس کرونا و اقدامات محرک اضطراری که سعی در کاهش تأثیر اقتصادی بحران سلامت داشتند ، با کاهش روبرو شدند.

شاخص St-Stoxx 600 در اروپا در شب سال نو پس از یک جلسه معاملاتی کوتاه 0.14٪ کاهش یافت. شاخص FTSE لندن در آخرین روزی که انگلستان در واقع عضو بازار واحد اتحادیه اروپا و اتحادیه گمرکی بود قبل از اینکه Brexit سرانجام معرفی شود ، 1.45٪ کاهش داشت.

بانک های انگلیس ، خرده فروشان و سازندگان مسکن در معاملات سهام در روز پنجشنبه قرار داشتند ، احتمالاً تحت تأثیر عدم اطمینان Brexit و محدودیت های اضافی در زندگی عمومی توسط دولت انگلیس در روز چهارشنبه اعلام شد به دلیل سطح عفونت ویروس کرونا.

تا به امروز ، شاخص Stoxx 600 3.8٪ بسته شده است ، اما برای سه ماهه تقریبا 11٪ افزایش یافته است. با نگاهی به شاخص های منفرد ، FTSE تاکنون بیش از 14 درصد سقوط کرده است و بدترین سال از 2008 تاکنون را پشت سر گذاشته است.

در همین حال ، CAC 40 فرانسوی 7٪ ، DAX آلمانی 3.5٪ و FTSE MIB ایتالیا 5.4٪ سقوط کرد. بازار با بدترین عملکرد در منطقه ، IBEX اسپانیا است که امسال تقریباً 15 درصد افت کرده است.

ورودی کارخانه چینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *