قانون گذاران انگلیسی توافق تجاری Brexit را تأیید کردند

دسامبر 30, 2020 دسته‌بندی نشده

[ad_1]

نخست وزیر انگلیس ، بوریس جانسون ، در جلسه نخست وزیر در مجلس عوام در لندن ، انگلیس ، 4 سپتامبر 2019 صحبت می کند.

جسیکا تیلور © پارلمان انگلستان رویترز

لندن – اعضای پارلمان اروپا از انگلستان به تصویب توافقنامه تجاری تاریخی Brexit رأی دادند که در شب سال نو اجرا می شود.

انتظار می رفت مجلس عوام به توافق نامه رای مثبت دهد و این کشور در ساعت 23 روز پنجشنبه به وقت محلی از دوره گذار Brexit به اتحادیه اروپا خارج می شود.

اعضای پارلمان قبل از موعد مقرر در 31 دسامبر با 521 رأی موافق در برابر 73 رای از این توافق حمایت کردند. این اکثریت 448 است. این لایحه اکنون به مجلس اعیان منتقل می شود ، همچنین پیش بینی می شود قبل از رضایت سلطنتی از آن حمایت کند.

حزب مخالف کارگر علی رغم ترس از معامله حمایت کرد ، اما برخی از نمایندگان شورشی در حزب محافظه کار کارگری و حاکم حضور داشتند.

این سند 1 هزار و 246 صفحه ای ، جزئیات آن در وب سایت دولت انگلیس منتشر شده است و مذاکرات دردسر آخرین لحظه ، زمان کمی را برای بررسی دقیق قبل از مهلت مقرر باقی گذاشت.

نخست وزیر اسکاتلند ، نیکلاس استورجون ، این توافق را نپذیرفت و صنعت ماهیگیری انگلستان با واکنش ناگهانی ، نخست وزیر انگلیس ، بوریس جانسون را متهم کرد که فقط “بخش کوچکی از آنچه انگلیس طبق قوانین بین المللی حق دارد و آنچه دولت بارها گفته است که از طرف صنعت ماهیگیری انگلیس تأمین می کند. “

حدود 47 سال پس از پیوستن به اتحادیه اروپا ، انگلیس رسماً در 31 ژانویه 2020 اتحادیه را ترک کرد. بنابراین اولین کشوری بود که اتحادیه اروپا را ترک کرد. با این حال ، وی موافقت کرد که طبق مقررات اروپا تا پایان سال 2020 به منظور مذاکره در مورد روابط دوستانه تر تجارت با 27 کشور دیگر ، پیروی از قوانین اروپا را ادامه دهد.

در شب کریسمس ، دو کشور به یک “معامله تعرفه صفر و سهمیه صفر” برای کمک به تجارت صحیح کالا در سراسر کانال انگلیس دست یافتند. این امر موجب آسودگی صادر کنندگان دو طرف شد که در صورت عدم دستیابی به معامله ای با تعرفه ها و هزینه های بالاتری روبرو می شدند.

دو کشور از ماه مارس درگیر گفتگوهای شدیدی برای کشف چگونگی تجارت از ژانویه به بعد بوده اند. روز دوشنبه ، سفیران اتحادیه اروپا پس از کار در تعطیلات کریسمس ، درخواست موقت معامله را تأیید کردند. پارلمان اروپا ماه آینده در مورد توافق رای گیری خواهد کرد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.