مایکل پک وفادار به ترامپ توسط رهبران رادیو اروپای آزاد منفجر شد


مایکل پک

منبع: سنای آمریکا

رهبران رادیو اروپای آزاد / رادیو آزادی رئیس اجرایی آژانس رسانه ای فدرال ایالات متحده را که منصوب ترامپ شده بود منفجر کردند.

که در حرف رهبران شبکه از CNBC دریافت کردند ، مایکل پک ، رئیس آژانس جهانی رسانه ایالات متحده را مورد انتقاد قرار دادند. رادیو اروپای آزاد / رادیو آزادی یک شبکه پخش غیر فدرال محسوب می شود ، اما وابسته به USAGM است.

او صفوف آژانس و رهبری شبکه های آن را متزلزل کرد و وفاداران رئیس جمهور دونالد ترامپ را در نقش های اصلی قرار داد.

این نامه شامل انتقاد از کسانی است که به هیئت مدیره منصوب شده اند و بعدا تد لیپین را به عنوان مدیرعامل رادیو اروپای آزاد تأیید کردند.

“شما با این روش دیرینه مخالف نیستید ، شما یک شورای چریکهای بی تجربه را که تخصص صنعت یا منطقه ای ندارند منصوب کرده اید – شورایی که خودتان آن را هیئت مدیره صندلیهای رزرو شده می نامید ، و با این حال یکی از اعضای شورای اسلامی که اکنون مشخصاً سعی دارید آن را تقویت کنید برای دو نفر سال یا بیشتر “، در این نامه آمده است.

وی گفت: “شما از این مشاوره برای تأیید كوتاه تد لیپین ، كاندیدای مورد آزمایش و عدم تأیید با سابقه نوشتن اغلب یك طرفه درباره صدا و سیما و سایر پخش كنندگان تلویزیون بین المللی آمریكا ، استفاده كردید.”

آسوشیتدپرس گزارش داد که لیپین ، کارمند سابق صدای آمریکا ، اخیراً یک پست وبلاگی را منتشر کرد که در آن از نظرات کارمندان مخالفت با آنچه آنها را مغرضانه بودن لیبرال و فقدان دیدگاه محافظه کارانه در برنامه های خود می دانند ، اعتراض می کند. صدای آمریکا در دیدگان USAGM قرار دارد.

این نامه توسط اعضای بخش خبر و هیئت تحریریه رادیو اروپای آزاد / رادیو آزادی ، از جمله سردبیر و رهبران استراتژی دیجیتال ، امضا شده است. این نامه از روز چهارشنبه است و برای رهبران کنگره مانند نانسی پلوسی ، رئیس پارلمان ، میچ مک کانل ، رهبر اکثریت مجلس سنا ، ری کی ، ارسال شده است.

وی بار دیگر این نامه را در بیانیه ای که به CNBC ارائه شد ، رد كرد.

“نامه خانم سیندرل پر از عدم دقت است. هیچ تلاشی برای” مصالحه انجام نشده است [networks’] آزادی از نفوذ سیاسی پک گفت: “برعکس ، تمام اقداماتی که انجام داده ام براساس مسئولیت کنگره و تعهد من به مأموریت USAGM است.”

در این نامه گفته شده بعید است پك پس از سوگند یاد كردن رئیس جمهور منتخب جو بایدن ، شغل خود را حفظ كند. با این وجود ، این نامه نشان می دهد که رهبران تحریریه معتقدند که پک هنوز هم در جذب رهبران جدید حرکت می کند.

رهبران خبر نوشتند: “ما این اقدامات را یازده ساعت تلاش برای حفظ صدا و سیما برای یك حزب سیاسی آمریكا می دانیم در زمانی كه احتمال دارد دوره شما به عنوان مدیر اجرایی رادیو و تلویزیون های خارجی آمریكا با انتقال بین دولتها در واشنگتن پایان یابد.”

پاک ، که از ژوئن USAGM را رهبری می کند ، پس از تصفیه های مکرر رهبران قدیمی در شبکه های مختلف آژانس مورد انتقاد قرار گرفته است.

اندکی پس از تأیید سنای ایالات متحده ، پک رهبران آژانس و اعضای هیئت مدیره را بیرون راند تا فقط کسانی را که با ترامپ ارتباط مستقیم دارند منصوب کند.

نمایندگان USAGM و رادیو اروپای آزاد / رادیو آزادی درخواست اظهار نظر را پس ندادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *