محقق آکسفورد می گوید که از سویه های آینده می توان محافظت کرد


سر جان بل ، الف استاد دانشگاه آکسفورد در انگلیس روز چهارشنبه به CNBC گفت كه اطمینان دارد كه می توان واكسنهای Covid-19 را برای محافظت موثر در برابر جهشهای ویروسی كرونا در آینده اصلاح كرد.

نظرات بل در مورد “بستن زنگ” زمانی بیان می شود که توجه جهانیان به سوی یک ویروس متمرکز شده باشد ، در انگلیس گسترده است ، که می تواند به راحتی نسبت به نسخه های قبلی گسترش یابد. از آن زمان در کلرادو و کالیفرنیا کشف شده است.

بل که با همکاری AstraZeneca به نظارت بر تولید واکسن در آکسفورد کمک کرد ، گفت: “این اکنون یک بازی موش و گربه خواهد بود.” دولت انگلیس پس از صدور مجوز واکسن محدود به Pfizer و BioNTech در اوایل ماه جاری ، مجاز به استفاده از واکسن اضطراری در روز چهارشنبه شد.

بل گفت: مطالعات در حال انجام است تا به طور رسمی مشخص شود آیا واکسن Oxford-AstraZeneca از ویروس جدید محافظت می کند یا خیر. “ما فکر می کنیم آنها احتمالاً می توانند ، اما ما فقط می خواهیم کاملاً مطمئن باشیم.”

“با توجه به سطح بیماری در انگلیس با نوع جدید … ما نمونه های زیادی از افرادی که واکسن زده اند را در معرض ویروس قرار خواهیم داد ، و ما خیلی سریع می توانیم تشخیص دهیم که آیا واکسن واقعاً از این سویه محافظت می کند یا خیر. “بل اضافه کرد.”

علاوه بر نوع ویروس کرونا در انگلیس ، تمرکز بر روی یک سویه جداگانه است که برای اولین بار در آفریقای جنوبی کشف شد. مقامات مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های ایالات متحده روز چهارشنبه گفتند که ممکن است این مرکز به ایالات متحده گسترش یابد.

بل به CNBC گفت كه او معتقد است كه نوع موجود در آفريقاي جنوبي جهش هايي دارد كه آن را “كمي نگران كننده” از نوع شايع در انگلستان مي داند. با این حال ، بل ابراز اطمینان کرد که دانشمندان با هر جهش ویروسی که از محافظت ناشی از واکسن های موجود فرار می کند ، چگونه برخورد می کنند.

بل گفت: “اگر مجبور به ساختن واكسن های جدید باشیم ، می توانیم آنها را درست كنیم كه كار اولیه به پایان رسیده است. من مطمئن هستم كه دوستان ما با واكسن های RNA نیز می توانند همین كار را انجام دهند.” واکسن های Pfizer-BioNTech و Moderna با استفاده از فناوری پیام رسان RNA ساخته شده اند ، روش جدیدی که از مواد ژنتیکی برای ایجاد پاسخ ایمنی استفاده می کند. واکسن ویروس Oxford-AstraZeneca از نسخه ضعیف ویروس سرماخوردگی استفاده می کند که باعث ایجاد عفونت در شامپانزه ها می شود.

بل افزود: “ما اگر واکسن دیگری برای تهیه آن آماده کنیم آماده هستیم.” وی همچنین خاطرنشان کرد که بعید است فرآیند تولید به روزرسانی واکسن ها به همان آزمایشات بالینی در مقیاس بزرگ انجام شده در سال جاری نیاز داشته باشد ، اما فقط مطالعات ایمنی زایی برای اطمینان از ایجاد پاسخ ایمنی لازم است.

به گفته دکتر اسکات گوتلیب ، کمیسیونر سابق غذا و دارو که یکی از اعضای هیئت مدیره Pfizer است ، جهش ویروس ها غیرمعمول نیست. وی در اوایل ماه جاری به CNBC گفت: “برخی از ویروس های شبیه آنفولانزا پروتئین های سطحی خود را خیلی سریع تولید می کنند ، بنابراین ما هر فصل به یک واکسن آنفلوانزا متفاوت نیاز داریم.”

گوتلیب سپس گفت که وی همچنین معتقد است که واکسن های موجود از ویروس محافظت می کنند ، ویروسی که در انگلیس منتقل می شود زیرا هدف این واکسن ها پروتئین تاج ویروس کرونا است.

وی گفت: ما در حال تولید آنتی بادی برای مناطق مختلف این پروتئین هستیم ، بنابراین حتی اگر بخشی از این پروتئین جهش یافته باشد و برخی از آنتی بادی ها دیگر آن را تشخیص ندهند ، آنتی بادی هایی برای سایر قسمت های این پروتئین وجود خواهد داشت. “بنابراین این احتمالاً برای واکسن های ما کار آسانی نخواهد بود ، اما در نهایت باید واکسن ها را به روز کنیم.”

افشای اطلاعات: اسکات گوتلیب یکی از اعضای CNBC و عضو هیئت مدیره Pfizer ، شرکت آزمایش ژنتیک استارتاپ Tempus و شرکت بیوتکنولوژی Illumina است. گوتلیب همچنین به عنوان رییس هلدینگ Cruise Line Holdings نروژ و پنل سالم دریایی کارائیب فعالیت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *