نومورا می داند که ذخایر سنگاپور از گشایش اقتصادی جهانی بهره می برند


سنگاپور – بنابر اعلام Nutura’s Chetan Set ، به نظر می رسد که بازارهای سنگاپور هنگام بازگشایی و بهبودی بیماری همه گیر ، سود می برند.

ست ، استراتژیست سرمایه این شرکت در آسیا و اقیانوسیه ، روز جمعه برای Squawk Box Asia به CNBC گفت: “ما شش یا هفت ماه پیش به طور سازنده ای به سنگاپور روی آوردیم.”

وی گفت سهام سنگاپور شاید از بهترین بازی های انجام شده برای بازآفرینی ، از سرگیری یا بهبود دوره ای در منطقه باشد. Nomura در حال حاضر یک تماس خنثی در کشور دارد.

از اواخر روز پنجشنبه ، شاخص Straits Times در سنگاپور در سال 2021 تاکنون حدود 11 درصد افزایش یافته است. برای مقایسه ، شاخص KTSI FTSE Bursa Malaysia در مالزی بیش از 6 درصد کاهش یافته است ، در حالی که شاخص ترکیبی SET در تایلند حدود 7.1٪ افزایش یافته است.

انتخاب سهام و روند سرمایه گذاری توسط CNBC Pro:

ست گفت: بانک ها در سنگاپور با افزایش بازده 10 ساله ایالات متحده عملکرد خوبی دارند. بازده داخلی تمایل به دنبال دارد و باد دیگری برای وام دهندگان است. این استراتژیست گفت ، این کمک کرده است عملکرد اخیر کشور در مقایسه با همتایان منطقه ای خود تقویت شود.

اما ست گفت که راه پیش رو “کمی پیچیده” است و به چشم انداز 10 سال سودآوری در ایالات متحده بستگی دارد.

در ماه مارس ، بازده 10 ساله خزانه داری ایالات متحده پس از آنکه فدرال رزرو اعلام کرد قصد ندارد به زودی نرخ بهره را افزایش دهد یا برنامه خرید اوراق قرضه خود را محدود کند ، بیش از 1.7 درصد جهش کرد.

از آن زمان به دلیل ترس از تورم و همچنین رشد کند ، بازده کاهش یافته است. بازده خزانه داری 10 ساله اخیراً قبل از مشاهده بهبود نسبی به زیر 1.2٪ رسیده است. برای آخرین بار به 1.2816٪ رسیده است. بازده در حال بازگشت به قیمت است ، بنابراین کاهش در نرخ اول باعث می شود سرمایه گذاران اوراق قرضه بخرند و قیمت ها را بالا ببرند.

با نگاه به جلو ، ست گفت كه اگر بازده 10 ساله خزانه داری آمریكا به 1.6٪ یا 1.7٪ بازگردد ، بانكهای سنگاپور می توانند به خوبی عمل كنند.

چشم اندازهای اندونزی و مالزی

ست گفت که نامورا در حال حاضر در سهام مالزی “کم وزن” است زیرا ساختار بازار این کشور “واقعاً برای حفظ نتایج بهتر مناسب نیست”

“اگر سال گذشته را نگاه کنید ، وی گفت: مالزی یکی از مقاوم ترین بازارهای آسیا بود ، زیرا بخشهایی از بازار – مثلاً تولیدکنندگان دستکش – عملکرد بسیار خوبی داشتند. این تجارت چرخانده است ، مگر نه؟ بنابراین من فکر می کنم که این می تواند همچنان بر بازار مشترک سنگین شود. “

مالزی یکی از معدود بازارهای جنوب شرقی آسیا بود که در سال 2020 رشد کرد ، پس از افزایش سهام سازندگان دستکش مانند Top Glove به دلیل جهش همه گیر تقاضا. از آن زمان ، روند معکوس شد. سهام Top Glove که در مالزی ثبت شده است ، امسال بیش از 30 درصد کاهش یافته است.

با نگاه به اندونزی ، ست گفت که او در میان مدت بازار را دوست دارد ، اما هشدار داد که وضعیت Covid در این کشور همچنان یک خطر کوتاه مدت است. هفته گذشته ، طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی ، اندونزی آخرین عفونت های Covid را در سراسر جهان گزارش کرد.

وی گفت: “باید ببینیم که برخی احساسات در این جبهه رو به بهبود است ، اما ما داستان (اندونزی) را دوست داریم.”

– جف کاکس از CNBC در این گزارش شرکت کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *