هزینه های عمومی برای احیای رشد هند ، نه مصرف


یک اقتصاددان در جی پی مورگان روز سه شنبه گفت: هزینه های عمومی توسط دولت های فدرال و ایالتی کلید تسریع رشد در هند پس از کوید به جای مصرف است.

سال گذشته بزرگترین اقتصاد آسیای جنوبی به دلیل محاصره ملی چند ماهه با هدف کاهش سرعت شیوع ویروس کرونا ، توسط مسیر رشد خود به عقب رانده شد. اقتصاد شکننده امسال بیشتر تحت تأثیر قرار گرفت ، وقتی موج ویرانگر دوم جان ده ها هزار نفر را گرفت و کشورها را مجبور به اعمال تعطیلات محلی کرد.

ساجیجی چینوی ، اقتصاددان ارشد هند در بانک سرمایه گذاری ایالات متحده ، به خیابان های سیگنال CNC در آسیا گفت: “ما از دو موج عبور کردیم. در پایین هرم جای زخم وجود داشت.”

برخی از بخش های اقتصاد علی رغم بحران کوید در حال رونق هستند ، در حالی که برخی دیگر از این مشکلات رنج می برند. مثلا، شرکتهای بزرگ بیشتر شاهد افزایش سود خود بودند در حالی که افرادی با بیشترین درآمد موفق به پس انداز شدند. مشاغل کوچک و خانوارهای فقیرتر با افزایش بدهی و از دست دادن درآمد دست و پنجه نرم می کنند.

افرادی که ماسک صورت دارند ، منتظر دریافت دوز واکسن Covishield ، ویروس کرونا هستند که توسط م Instituteسسه سرم هند تولید می شود ، در یک مرکز واکسیناسیون در دهلی نو ، هند در تاریخ 4 مه 2021.

آژانس آنادول آژانس آنادول گتی ایماژ

چینوی گفت: “ما باید واقع بین باشیم – با توجه به وضعیت بازار کار – ممکن است پس انداز برای مدتی افزایش یابد و مردم کمی تمایلی به صرف هزینه های پرخاشگرانه نداشته باشند” ، و افزود: کاهش سرعت مصرف ، که موتور سنتی رشد هند است ، قبل از همه گیری شروع شده است.

هزینه های کمک های مردمی

باید این امیدواری باشد … که صادرات و سرمایه گذاری عمومی قوی پلی را فراهم می کند که به توازن خانوارها و مشاغل کوچک کمک می کند تا بتوانند با گذشت زمان به تدریج بهبود یابند.

از دست دادن درآمد مرتبط با بیماری همه گیر در هند به میلیاردها دلار رسیده است ، زیرا محاصره ملی سال گذشته میلیون ها شغل را متحمل شد. این خسارت به ویژه در بخش غیررسمی ، که شامل کارگران روزمزد ، کارگران خدمات و مددکاران خانگی است ، شدید است. جی پی مورگان پیش از این هشدار داده بود که تعادل به هم ریخته در میان خانوارها و همچنین مشاغل خرد ، کوچک و متوسط ​​به طور بالقوه می تواند منجر به بحران اعتبار مصرف کننده شود.

چینوی گفت: “بنابراین هزینه های دولت – و به ویژه سرمایه گذاری عمومی و هزینه های سرمایه ای – باید کلید بهبود در ماه های آینده باشد.” رشد “

احیای سرمایه گذاری و مصرف خصوصی

اگرچه شرکت های هندی معمولاً ترازنامه های خود را پاکسازی کرده و بدهی های بد خود را یادداشت می کنند ، اما بعید به نظر می رسد که در کوتاه مدت سرمایه گذاری زیادی در پروژه های جدید انجام دهند ، زیرا مصرف همچنان کند است.

چینوی گفت: “آنچه اکنون منتظر سرمایه گذاری است افزایش تقاضا و افزایش بهره برداری است که هنوز هم زیر 70٪ است.” نرخ بهره درصد تولید بالقوه تولید شده را اندازه گیری می کند – این بدان معناست که اگر میزان بهره برداری شرکت زیر 100٪ باشد ، می تواند تولید را بدون متحمل شدن هزینه های اضافی افزایش دهد.

چینوی گفت علاوه بر هزینه های عمومی ، بخش صادرات قدرتمند هند می تواند انگیزه هایی را برای شرکت ها برای شروع سرمایه گذاری فراهم کند.

هندی صادرات کالا برای سه ماهه آوریل – ژوئن 95 میلیارد دلار بوده است، که 85 درصد بیشتر از یک سال پیش است ، زمانی که این کشور بیشتر در محاصره ملی بود. وزارت بازرگانی گفت که این بالاترین رقم سه ماهه در تاریخ هند است و بخشهای پرمشغله مانند کالاهای مهندسی ، غذاهای دریایی و برنج رشد صادرات را تحریک می کنند.

وی گفت: “این امیدواری باید از نظر سیاستی باشد که صادرات شدید و سرمایه گذاری عمومی پلی برای ترمیم تعادل خانوارها و مشاغل کوچک فراهم کند تا با گذشت زمان مصرف به تدریج بهبود یابد.”

تا به امروز ، هند بیش از 30 میلیون مورد Covid-19 گزارش کرده است و اخیراً مرحله فجیعی بیش از 400000 مرگ گزارش شده را پشت سر گذاشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *