چه کسی می تواند به پوکت سفر کند؟ گردشگران واکسینه شده که از قوانین پیروی می کنند


از اول ژوئیه ، گردشگران می توانند برای اولین بار از قرن مارس سال 2020 بدون قرنطینه از پوکت دیدن کنند.

در طرح آزمایشی مورد بحث “ماسه سنگ” تایلند ، بزرگترین جزیره آن برای مسافران واکسینه شده که تمایل دارند لیستی از قوانین لباسشویی را برای راه اندازی مجدد ایمن جهانگردی همه گیر تهیه کنند ، بازگشایی شده است.

این طرح به واکسیناسیون منسجم برای ایمن سازی 70 درصد از جمعیت پوکت بستگی دارد ، هدفی که مقامات محلی گفتند در اوایل این ماه با 74 درصد از ساکنان واکسینه شده به آن رسیده اند.

رسانه های محلی این رقم را زیر سوال می برند، که کاملاً با میزان واکسیناسیون ملی تایلند در حدود 4٪ مغایرت دارد. اما موارد تایید شده کوید به طور چشمگیری در پوکت کاهش یافته است. این جزیره این روزها موارد تک رقمی را در این هفته ثبت کرده است ، در حالی که تایلند به طور کلی سومین تعداد روزانه خود را – 5406 آلودگی – در 27 ژوئن گزارش کرده است.

طرح ماسه سنگ ، پوکت را به محلی برای آزمایش پروتکل هایی تبدیل کرده است که در صورت موفقیت ، احتمالاً امسال در سایر مناطق تایلند – و به طور بالقوه سایر مقاصد جنوب شرقی آسیا – معرفی می شوند.

اشتهای گردشگران را برای قوانین امتحان کنید

اما پوکت ، مانند بسیاری از جنوب شرقی آسیا ، ورود گردشگران را آسان نمی کند.

طبق هیئت توریست تایلند (TAT) ، برای جلوگیری از قرنطینه در پوکت ، بازدید کنندگان باید نشان دهند:

  • گواهی واکسیناسیون با a واکسن مورد تأیید سازمان بهداشت جهانی، یا مقامات بهداشتی تایلند حداقل 14 روز قبل از ورود تجویز می شوند. کودکان همراه مجاز هستند
  • تست RT-PCR منفی (طی 72 ساعت پس از عزیمت انجام می شود)
  • یک بیمه نامه بیمه ای حداقل 100000 دلار که اقامت را پوشش می دهد
  • تصویبی بنام a گواهی ورود وارد شدن
  • اثبات پرداخت برای 14 شب و آزمایش های Covid مورد نیاز ، یا اگر کمتر از دو هفته باقی مانده است ، مسافران همچنین باید پروازهای تایید شده را برای پرواز در خارج از تایلند نشان دهند
  • اثبات اینکه مسافران 21 روز گذشته را در کشوری کم خطر یا با ریسک متوسط ​​گذرانده اند که در زیر ذکر شده است لیستی که بیشتر به زبان تایلندی است در وب سایت گروه کنترل بیماری تایلند

انتخاب کشورها و سرزمین ها در لیست تایلند

استرالیا ، کامبوج ، کانادا ، شیلی ، چین ، کرواسی ، دانمارک ، فنلاند ، فرانسه ، آلمان ، یونان ، اسرائیل ، ایتالیا ، میانمار ، نیوزیلند ، نروژ ، روسیه ، سنگاپور ، کره جنوبی ، اسپانیا ، سوئد ، تایوان ، امارات متحده عربی ، انگلستان ، ایالات متحده آمریکا

منبع: TAT؛ به روز شده در 29 ژوئن؛ لیست کامل نیست

به محض ورود ، مسافران باید تحت معاینه بهداشتی قرار گیرند و برنامه نظارت را به نام ThailandPlus بارگیری کنند. آنها همچنین باید در آزمون Covid-19 شرکت کنند و هزینه آن را بپردازند و انتظار دارند در هتل خود نتیجه بگیرند. آزمایشات اضافی در روز 6 یا 7 سفر و برای کسانی که مدت بیشتری می مانند دوباره در روز 12 یا 13 انجام می شود.

طبق وب سایت آژانس مسافرتی ، افرادی که دارای یک تست منفی هستند می توانند آزادانه در اطراف پوکت و پس از 14 روز به سایر مناطق تایلند سفر کنند ، مشروط بر اینکه آنها فاصله اجتماعی را انجام دهند ، تحت کنترل درجه حرارت قرار بگیرند و ماسک بزنند.

ماسک در مکان های عمومی مورد نیاز است ، مثل ساحل، و در اتومبیل ها.

مقامات توصیه می کنند که گردشگران از رستوران ها و تاکسی های SHA + در پوکت استفاده کنند.

پاکین سونگمور | لحظه | گتی ایماژ

گردشگران باید پیش پرداخت کنند و در آن اقامت کنند هتل ها یا خانه های خانوادگی دارای گواهی “SHA +” این بدان معناست که آنها اقدامات اداره ایمنی و بهداشت را رعایت کرده و بیش از 70٪ کارمندان را واکسینه کرده اند.

طبق وب سایت TAT ، هر کسی که این آزمایش را بگذراند “با هزینه شخصی خود به برخی از مراکز درمانی برای درمان پزشکی ارجاع می شود.”

در زمان های شادتر تعداد بازدیدکنندگان بیشتر از رم است

بر اساس گزارشی از شرکت مشاوره Euromonitor International ، با عنوان “100 مقصد برتر شهری” ، پوکت با نزدیک به 11 میلیون ورود ، پانزدهمین شهر پر بازدید جهان در سال 2019 است.

این جزیره که بین بمبئی (شماره 14) و رم (شماره 16) قرار دارد ، در لیستی که شامل مسافران بین المللی است ، اما نه بازدید کنندگان محلی ، مسافران روزانه و مسافران سفر دریایی ، دارای اضافه وزن هستند.

کل صنعت گردشگری منتظر بازگشایی پوکت هستند.

جید چندهاکانت

مدیر منطقه ای Trip.com

با وجود محبوبیت این جزیره ، پوکت دوباره بازگشایی می شود انتظار می رود خاموش شود. اپیدمی ها در تایلند در بهار ، همراه با ضرب الاجل های پیچیده ، تغییر در قوانین و تصویب دولت در مرحله نهایی طرح ماسه سنگ هفته گذشته ، ممکن است گردشگران تابستانی را که ممکن است برنامه های دیگری نیز انجام داده باشند ، بازدارند.

در میان کشورهایی که سفرهای تابستانی به آنجا برمی گردند ، ترجیح به مسافرت های داخلی و انزجار از پرواز ، به خصوص برای انواع پروازهای طولانی مدت که برای رسیدن به تایلند از ایالات متحده یا اروپا لازم است ، وجود دارد.

همسایگان تایلند نیز بعید است چمدان بسته بندی کنند. گردشگری در هیچ کجای جنوب شرقی آسیا ، جایی که قرنطینه های سخت و اقدامات واکسیناسیون آهسته ، چشم انداز زیادی برای گردشگری تابستانی ندارند ، مجدداً شروع نشده است.

گردشگران واکسینه نشده می توانند از پوکت دیدن کنند ، اگرچه آنها باید 14 شب در هتل های خاص قرنطینه شوند.

Pone Pluck لحظه | گتی ایماژ

این خبر خوبی برای تایلند نیست ، زیرا طبق گزارش سازمان جهانی جهانگردی سازمان ملل متحد ، تقریباً 72 درصد از بازدید کنندگان یک شبه آن در سال 2019 از آسیا هستند. تقریباً یک چهارم کل گردشگران در تایلند از چین هستند ، که هنوز به ساکنان اجازه سفر آزادانه برای گردشگری اوقات فراغت را نمی دهد.

انتظار می رود حدود 1500 نفر وارد پوکت شوند ، به گزارش بانکوک پست، که با متوسط ​​ارزش روزانه 25000 گردشگری که قبل از همه گیری دریافت می کرد ، فاصله زیادی خواهد داشت.

اما این همچنین آغازی است که مقامات تایلند امیدوارند به زودی در جای دیگری تکرار کنند.

بعد چه چیزی باز می شود؟

پوکت با سواحل شیرین و زندگی شبانه شلوغ خود ، تنها “جعبه شن” نیست که تایلند فعالیت می کند.

جزایر کوه سامویی ، کوه فان نگان و کوه تائو تصویب شده اند که در 15 ژوئیه تحت یک طرح مشابه برای مسافران واکسینه شده مجدداً باز شوند. محاصره فرهنگی چیانگ مای ، شهری در قسمت شمالی کشور ، به زودی ممکن است دنبال شود.

جید چنداکانت ، مدیر منطقه وب سایت رزرو Trip.com برای تایلند و ویتنام گفت ، اگر طرح جعبه ماسه تایلند موفقیت آمیز باشد ، کشورهای دیگر می توانند اقدامات مشابهی را انجام دهند.

طبق اعلام اداره گردشگری تایلند پروازهای مستقیم به پوکت توسط بریتیش ایرویز ، کاتای پاسیفیک ، امارات ، اتحاد ایرویز ، قطر ایرویز ، خطوط هوایی سنگاپور و تایلند ایرویز انجام می شود.

پاکین سونگمور | لحظه | گتی ایماژ

وی گفت: “كل صنعت جهانگردی منتظر از سرگیری پوكت هستند.” “ما امیدواریم که افتتاح پوکت آغازگر” جعبه های شن “بیشتری باشد و این راهی ایمن برای از سرگیری گردشگری اوقات فراغت در جنوب شرقی آسیا خواهد بود.”

در مورد تایلند ، این کشور می تواند بدون توجه به نتیجه ، بر گشودن پافشاری کند. نخست وزیر پرایوت چان اوچا در 16 ژوئن در یک سخنرانی گفت که هدف خود را تعیین می کند تا اواسط ماه اکتبر تمام تایلند را باز کند.

وی گفت تایلند “نمی تواند منتظر زمانی بماند که همه با دو بار شلیک واکسینه شوند تا کشور باز شود یا دنیا عاری از ویروس باشد.”

وی گفت: “من می دانم که این تصمیم خطراتی را به همراه دارد ، زیرا وقتی کشور را باز کنیم ، هر چقدر اقدامات احتیاطی خوبی داشته باشیم ، عفونت ها افزایش می یابد.” اکنون زمان آن است که ریسک محاسبه شده را بپذیریم. »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *