کوید ، سوئد لیند می گوید ، کوید برای زنان رکود اقتصادی ایجاد کرده است


آن لیند ، وزیر امور خارجه سوئد در دیدار با وزیر خارجه ، اتحادیه اروپا و همکاری آرانچا گونزالس لایا در کاخ دی ویانا در 7 ژوئیه 2020 در مادرید ، اسپانیا.

اخبار اروپا پرس گتی ایماژ

لندن – آن لیند ، وزیر امور خارجه سوئد گفت که شیوع ویروس کرونا به طور م effectivelyثری برای زنان و دختران ایجاد رکود کرده است.

در اواخر این هفته در جریان یک اجلاس مجازی در داووس ، لیند گفت که رکود اقتصادی ناشی از همه گیری “تأثیر ویژه” بر زنان داشت. اظهارات وی از طریق ویدئو کنفرانس در طی یک جلسه پنل تحت عنوان “قرار دادن برابری جنسیتی در قلب بهبودی” بیان شد.

لیند گفت این به این دلیل است که زنان تمایل دارند موقعیت کمتری در بازار کار داشته باشند ، زیرا احتمال انجام کارهای غیررسمی بیشتر است و مسئولیت مراقبت های بدون حقوق بیشتر است. وی همچنین مسئله اجتماعی افزایش خشونت علیه زنان در پی همه گیری را برجسته کرد.

لیند گفت: “بنابراین همه این موارد تهدیدی جدی برای برابری جنسیتی است ، و من حتی تا آنجا پیش می روم که می گویم برای زنان و دختران رکود اقتصادی خواهیم داشت.”

گزارشی از سوی سازمان بین المللی کار سازمان ملل متحد که در ماه ژوئن منتشر شد ، نشان داد که 510 میلیون نفر ، یا 40٪ از کل زنان شاغل در سراسر جهان ، در چهار مورد شدیدترین بخش ویروس کرونا کار می کنند ، در حالی که 36.6٪ از مردان.

گزارش جداگانه سازمان ملل متحد ، منتشر شده در ماه نوامبر ، نشان می دهد که در پایان سه ماهه دوم سال 2020 ، 1.7 برابر بیشتر از مردان در خارج از بازار کار زنان وجود دارد – 321 میلیون زن در مقابل 182 میلیون مرد.

لیند با تأمل در شغل قبلی خود در وزارت دادگستری سوئد گفت: “متأسفانه ، دیدگاه جنسیتی غالباً اولین چیزی است که در شرایط واکنش بحران نادیده گرفته می شود.”

در حقیقت ، گزارش سازمان ملل متحد نشان داد که در حالی که 206 کشور و سرزمین در مجموع 1813 اقدام برای مقابله با پیامدهای اقتصادی و اجتماعی Covid-19 در آن زمان انجام داده بودند ، فقط 85 کشور برای تقویت امنیت اقتصادی زنان و فقط 8٪ اقدامات به طور مستقیم در مراقبت های بدون حقوق انجام می شود

تنوع جنسیتی “اختیاری”

در پنل دوم با همین موضوع ، کوین اسنایدر ، یک شریک جهانی مدیریت در شرکت مشاوره مدیریت McKinsey & Company ، تأکید کرد که چهار پنجم از 1.1 میلیون نفری که فقط در ماه سپتامبر شغل خود را در ایالات متحده از دست دادند ، زنان بودند.

در همین حال ، وی گفت که حدود یک چهارم زنان در کشورهای توسعه یافته در حال بررسی استعمال شغل فعلی خود در میان بیماری همه گیر هستند.

اسنیدر گفت که مک کینزی و کمپانی در آخرین تحلیل خود دریافتند که “انعطاف پذیری” عامل شماره یک است که مردم به دنبال آن هستند تا برابری جنسیتی را پیش ببرد.

او استدلال می کند که در میان چالش های فعلی بحران ، سرمایه گذاری شرکت ها در سهام عدالت “تجارت خوبی” است.

وی ادامه داد: “نه لزوما”. “من فکر می کنم اکنون زمان مناسب برای عقب نشینی و اولویت بندی سایر موارد است ، من فقط اشتباه می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *