GameStop با وجود کاهش محدودیت های کارگزار 42٪ کاهش یافته است ، در این هفته بیش از 80٪ کاهش یافته است


Jakub Porzycki / NurPhoto از طریق گتی ایماژ

سهام معاملات GameStop پس از معاملات بیشتر که توسط Reddit آغاز شد ، روز پنجشنبه دوباره برگشت.

این سهام بیش از 42 درصد کمتر معامله شد که منجر به ضرر خرده فروش بازی های ویدیویی در هفته به بیش از 83 درصد شد.

آخرین افت قیمت حتی پس از آن صورت گرفت که برنامه تجارت Robinhood برخی از محدودیت های خود را در معاملات سهام برداشته است.

هفته گذشته در یک فشار کوتاه بزرگ که توسط کاربران Reddit سازماندهی شده است ، GameStop با افزایش شهابی مواجه شد. سرمایه گذاران با هدف گذاری و کلیک روی نام انباشته ، قیمت سهام آن را 400٪ افزایش دادند ، در حالی که صندوق های تامینی هجوم آوردند تا زیان های خود را از کوتاه شدن سهام بپوشانند.

فروش کوتاه استراتژی ای است که در آن سرمایه گذاران سهام سهام را با قیمت مشخص قرض می گیرند با توجه به اینکه وقتی زمان بازپرداخت سهام قرض گرفته شده خود را پس می گیرند ارزش بازار به زیر این سطح می رسد.

برنامه تجارت ممتاز هزار ساله Robinhood ، که هفته گذشته در میان افزایش نیازهای سرمایه توسط شرکت سپرده گذاری و پاکسازی ، محدودیت در معاملات سهام تعدادی از سهام را آغاز کرد ، اکنون به مشتریان اجازه می دهد تا 500 سهام GameStop را خریداری کنند. در اوایل این هفته ، مشتریان فقط می توانستند یک سهم از شرکت را خریداری کنند.

با این وجود سرمایه گذارانی که بیش از 500 سهم دارند نمی توانند سهام اضافی خریداری کنند.

تنها سهام دیگری که Robinhood هنوز محدود می کند ، AMC Entertainment است. اگر 5500 سهام داشته باشند ، مشتریان نمی توانند سهام اپراتور سینما را خریداری كنند.

نهادهای نظارتی در واشنگتن در حال بررسی روند تجارت گیم استاپ هستند. جانت یلن ، وزیر دارایی روز سه شنبه گفت که وی با روسای کمیسیون بورس و اوراق بهادار ، کمیسیون معاملات آتی و مقامات فدرال رزرو دیدار خواهد کرد تا “در مورد اینکه آیا آخرین فعالیت ها با حمایت از سرمایه گذاران و بازارهای عادلانه و کارآمد مطابقت دارد” گفتگو کند.

عضویت در CNBC PRO برای بینش و تجزیه و تحلیل استثنایی و برنامه های زنده روز کاری از سراسر جهان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *