HSBC 2 كشور را نام برد كه با Covid برخورد كرده اند و در سال 2021 سود خواهند برد.


سنگاپور – یک اقتصاددان این هفته گفت: سنگاپور و ویتنام موفق به کنترل ویروس کرونا در سال 2020 شده اند و احتمالاً وضعیتی را که سال آینده ادامه دارد حفظ کنند.

جوزف اینکالکاترا از HSBC Global Research در پاسخ به این س whichال که کدام کشورهای جنوب شرقی آسیا می توانند Covid را تحت کنترل داشته و بدون مشکل واکسیناسیون کنند ، گفت: “این دو کشور احتمالاً مثبت ترین هستند.

اقتصاددان ارشد آسه آن روز سه شنبه در گفتگو با Squawk Box Asia CNBC گفت: “سنگاپور” شیوع قبلی خود را تحت کنترل درآورده و … در زمانی که اکثر کشورهای جهان در حال تشدید محدودیت ها هستند ، سنگاپور در مسیر مخالف است. “

دولت-شهر این هفته وارد مرحله سوم افتتاح شد و اکنون اجازه می دهد هشت نفر ، بیش از پنج نفر جمع شوند. جاذبه های گردشگری می توانند ظرفیت عملیاتی خود را پس از تأیید مقامات از 50٪ به 65٪ افزایش دهند.

مردم در 25 دسامبر سال 2020 در سنگاپور در ساحل پارک ایست ساحلی شنا می کنند.

سوهیمی عبدالله | اخبار گتی ایماژ گتی ایماژ

Incaltera گفت سنگاپور همچنین یک استراتژی واکسیناسیون موثر دارد.

وی گفت: “به لطف جمعیت نسبتاً كم ، چشم انداز سنگاپور برای استانداردهای نسبی برای سال 2021 بسیار چشمگیر است.”

نخست وزیر لی هسیان لونگ گفت که وجود خواهد داشت واکسن کافی برای “همه در سنگاپور” تا سه ماهه سوم سال 2021. کشور بود اولین بار در آسیا که محموله واکسن Pfizer-BioNTech را در 21 دسامبر سال 2020 دریافت کرد.

Incalcaterra از HSBC همچنین کار ویتنام با ویروس را ستود و گفت که واکنش آن به بیماری همه گیر به این کشور اجازه می دهد تا شهرت خود را به عنوان “مقصد بسیار خوبی” برای سرمایه گذاری مستقیم خارجی حفظ کند. این کشور به عنوان قطب تولید جایگزین برای شرکتهایی که قصد صادرات از چین را دارند ، دیده می شود.

وی گفت: “ما دیده ایم كه در حقیقت ، FDI امسال در برابر ویتنام بسیار مقاوم است.”

با این حال ، به طور کلی ، با توجه به مشکلات لجستیکی در مناطق روستایی منطقه ، آسیای جنوب شرقی ممکن است در آینده نزدیک از واکسن بهره مند نشود. وی گفت: “بعید به نظر می رسد که شاهد قابل توجهی از جمعیت تلقیح شده در سال 2021 باشیم.”

آسیب عمیق

به طور جداگانه ، Incalcatera گفت که جنوب شرقی آسیا امسال “بسیار سخت” ضربه خورده است. “در داخل ، موتور سنتی مصرف کننده این اقتصادها دیگر دست نخورده است.”

وی افزود: “ما با توجه به عمق خسارت واقعاً دید چندانی برای بهبود كوتاه مدت نداریم.”

در حالی که صادرات الکترونیکی “نسبتاً درخشان” بود ، HSBC بر سرعت بهبود مصرف و سرمایه گذاری در منطقه تمرکز کرد.

وی گفت که کشورها “برنامه های بسیار بلند پروازانه زیرساختی” را دنبال می کنند تا منطقه را به “یک پایگاه تولید مطمئن” تبدیل کنند. این پروژه ها به دلیل ویروس کرونا مسدود شدند.

وی گفت: “تا زمانی كه ویروس كنترل نشود … ما نمی بینیم كه این موتور سرمایه گذاری دوباره شتاب خود را بازیابد.” “این ، از نظر من ، بزرگترین مانع کوتاه مدت برای رشد در جنوب شرقی آسیا است.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *