IIF می گوید ، بانک های ایالات متحده آمادگی لازم برای “سطح رکورد” سود را در سال 2021 دارند

[ad_1]

طبق گفته موسسه مالی بین المللی ، یک انجمن صنعت ، بانک های ایالات متحده احتمالاً در سال 2021 با بهبود اقتصاد ایالات متحده و شناور ماندن بازارهای مالی ، سود “در سطح رکورد” را گزارش خواهند کرد.

تیم آدامز ، مدیرعامل IIF ، روز جمعه گفت که بهبود اقتصاد به افزایش وام بانکی و افزایش درآمد کارمزد کمک می کند ، در حالی که فعالیت بیشتر سرمایه گذاری باعث افزایش درآمد تجاری می شود.

آدامز گفت: “من فکر می کنم امسال رکورد سود خواهیم دید ، بنابراین سال خوبی برای بانک ها است. ما آن را در سهام بانک ها مشاهده می کنیم و فکر می کنم حداقل تا بقیه سال جاری بازتاب آن اصول اساسی و واقعاً قوی باشد.” به CNBC “Street Signs Asia” گفت.

ماتئو کلمبو DigitalVision | گتی ایماژ

سهام بانکی ایالات متحده در سال جاری بیشتر رشد کرده است. در میان بانک های بزرگ ، سهام گلدمن ساکس امسال در پایان روز پنجشنبه 40.8٪ جهش داشته است ، در حالی که Bank of America و JPMorgan به ترتیب 40.4٪ و 29.3٪ سود کسب کرده اند.

ماه گذشته بسیاری از بانک های بزرگ ایالات متحده سود سه ماهه اول را گزارش کردند که بیش از انتظار تحلیلگران در چندین شاخص مالی بود.

بانک فدرال “این اقتصاد را داغ”

عملکرد بهتر بانک ها همزمان با بهبود اقتصاد ایالات متحده از بیماری همه گیر Covid-19 صورت می گیرد. این بهبود نگرانی در بین سرمایه گذاران را به وجود آورده است که افزایش سریع تورم می تواند باعث شود فدرال رزرو سیاست پولی را زودتر از آنچه انتظار داشت ، سخت گیری کند.

شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده 4.4٪ در ماه آوریل نسبت به یک سال گذشته افزایش یافته است که شدیدترین افزایش از سال 2008 است.

آدامز گفت وقت آن است كه فدرال رزرو شروع به صحبت درباره احتمال كاهش سياست پولي كند. وی افزود: اما نشانه های کمی وجود دارد که رئیس بانک فدرال ، جروم پاول ، این کار را به زودی انجام خواهد داد.

آدامز گفت: “من فکر می کنم آنها این اقتصاد را داغ خواهند کرد. من فکر می کنم آنها مدت طولانی آن را داغ خواهند کرد و منتظر می مانند تورم و فشار تورمی پایدار را که گذرا است ببینند.”

پیش از این ، بانک فدرال گفته بود که هر جهش در تورم موقتی خواهد بود ، با توجه به اینکه با اقتصاد همه گیر سال گذشته مقایسه می شود. بانک مرکزی همچنین اعلام کرد سیاست پولی را آزاد نگه می دارد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *